Állatkínzás
Az állatkert szerint semmi baja ennek a mackónak
Az állatvédők viszont másként látják. Szerintük vagy nem kap enni, vagy beteg.
2017.06.22 14:45ma.huEgy kínai állatkert láthatóan rossz bőrben lévő medvéjéért aggódnak az állatvédők.
"Tiszta csont és bőr, szánalmasan néz ki, lehet, hogy bántalmazzák. Vagy csak éhes?" - ezzel a szöveggel kerültek ki a Weiboo közösségi oldalra az állatról készült szívszorító fotók, melyek igen gyorsan terjedni kezdtek.
Fotók: Weiboo
A Henan tartományban, Xinxiang városában található állatkert azonban tagadta, hogy a medvének egészségügyi vagy másmilyen gondjai lennének. Szerintük csak azért ilyen sovány, mert még növésben van és vedlik.
A medve "alig múlt egy éves, és éppen olyan növekedési fázisban van, amikor csontjai sokat nőnek, és nem raktároz úgy zsírt, ahogy a kifejlett medvék" - védekezett az állatkert. Az is hozzátették, hogy elég ételt kap, és rendszeresen megvizsgálja az állatorvos.
A z állatvédőket nem sikerült megnyugtatni. Jill Robinson, az Animal Asia vezetője szerint egyértelmű, hogy az állat le van gyengülve: "vagy nem kap elég ételt, vagy valamilyen betegségben szenved."
Az állatkertet egyébként korábban is támadták már az állatvédők, főként "a szakértelem teljes hiánya miatt".
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 12:37 Kiszáradó folyó fedte fel Róma egyik ősi titkát
- 10:35 Három boccsal érkezett az éjszakai rendbontó - kukákat borogatott, majd végigvonult a városon
- 8:44 Óriási összegre nőtt a követelés, most a Kúrián folytatódik a különös lómentési ügy
- 6:33 Rejtélyes piros fonalak jelentek meg a Mátrában - kiderült, mit jelentenek
- 22:29 Büszke apuka a lelátón: Aniela Tudor győzelme után elszabadultak az érzelmek
- 20:24 Szarvas sétált be a salgótarjáni lakótelepre - vizet kereshetett a hajnali látogató
- 18:12 Öt tinédzser meghalt egy horrorbalesetben - rossz irányban hajtottak fel az autópályára
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


