Az idegenforgalom fontos a városnak
New York üdvözli a magyar vízummentességet
Michael Bloomberg, New York polgármestere és az NYC and Company, a város hivatalos idegenforgalmi marketing szervezete hétfőn üdvözölte, hogy a magyarok is vízum nélkül utazhatnak be az Egyesült Államokba.
2008.11.18 06:43MTI"Üdvözöljük, hogy az amerikai belbiztonsági minisztérium hét újabb országot fogadott be a vízummentességi programba" - mondta Bloomberg. Az NYC and Company is köszöntötte, hogy hétfőtől hét újabb ország, - köztük Magyarország - állampolgárai vízummentesen látogathatnak az Egyesült Államokba, és a könnyítés révén New York városa is elérhetőbbé válik számukra.
"Az idegenforgalom New York városának fontos része, és az iparág tartós növekedése az utóbbi években nagyrészt a nemzetközi látogatóknak köszönhető, akik hosszabb időt töltenek és több pénzt költenek itt" - hangsúlyozta Bloomberg. Michael Chertoff amerikai belbiztonsági miniszter október végén jelentette be, hogy hét ország állampolgárai november 17-től utazhatnak vízum nélkül az országba. A magyarokon kívül Csehország, Észtország, Lettország, Litvánia és Szlovákia, valamint Dél-Korea állampolgárai számára oldják fel a vízumkényszert. A 22 éve létező vízummentességi programot - amelynek korábban 27, többségében nyugat-európai állam volt a tagja - több mint 10 éve most bővítették először. George Fertitta, az NYC and Company vezérigazgatója elmondta, hogy a nemzetközi utasforgalomból tavaly több mint 15 milliárd dollár haszna származott a városnak.
Meggyőződése szerint az idegenforgalomra jótékony hatással lesz az elkövetkező években, hogy a szóban forgó hét ország állampolgárai számára könnyebbé vált a beutazás. A NYC and Company szerint a könnyítés nyomán Kelet-Európából is növekedni fog a New Yorkba utazó turisták száma. New York városa továbbra is az első számú utazási célpont a Kelet-Európából Amerikába látogatók számára. A New Yorkba irányuló utasforgalom Kelet-Európából 2004 óta folyamatosan bővül. A keleti parti nagyváros tavaly 268 ezer látogatót fogadott a térségből, ez a szám 60 százalékkal haladja meg a 2004-es adatot. A kelet-európaiaknak mintegy 73 százaléka turista céllal érkezett New Yorkba.
Kapcsolódó írások:
- Mától vízummentesen utazhatnak a magyar állampolgárok az Egyesült Államokba
- A magyarok hétfőtől utazhatnak vízummentesen az Egyesült Államokba
- November 17-től lehet vízummentesen utazni az USA-ba
- Tavaly 7,8 százalék volt a magyarok amerikai vízumkérelmeinek elutasítási aránya
- November közepe után lép életbe az amerikai vízummentesség
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 14:24 Izrael történetének legnagyobb erdőtüzei tombolnak - videók
- 12:21 Izrael légi csapásokat hajtott végre a szíriai elnöki palota közvetlen környezetében
- 10:00 A Győzelem Napjára időzített terrorcselekményt hiúsítottak meg Oroszország déli részén
- 8:15 Európa Tanács: a sajtószabadság védelme kötelezettség, nem lehetőség
- 6:13 Kína szerint a koronavírus-járvány az USA-ból indulhatott ki
- 22:15 Halálos áldozata is van az észak-kínai robbanásnak
- 20:14 Többen megsérültek egy észak-kínai lakónegyedben történt robbanásban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06