Légikatasztrófa
Lakóházra zuhant az indonéziai légierő egyik repülőgépe
A baleset Jáva szigetén történt, hárman meghaltak.
2016.02.10 11:31MTIA brazil gyártmányú Embraer EMB 314 Super Tucano típusú kisgép gyakorló repülést hajtott végre egy légi támaszpont közelében, Malang város körzetében. A település Kelet-Jáva tartomány hegyvidéki részén fekszik, 850 kilométerre keletre a fővárostól, Jakartától.
A gépet két pilóta irányította, mindketten meghaltak. A gép egy házra zuhant, amelynek egyik lakója, egy nő a kórházba szállítást követően életét vesztette.
A nő lakótársa, egy szemtanú a helyi Metro tévéállomásnak elmondta, hogy a kisgép pilótái láthatóan elvesztették az irányítást a jármű felett, a gép dugóhúzóba kerülve zuhant, miközben a függőleges vezérsíkja felől füst gomolygott. Ezután belecsapódott a lakóépületbe.
Indonéziában gyakoriak a repülőgép-balesetek. Tavaly decemberben Jáva középső részén zuhant le egy katonai repülőgép, amelynek mindkét pilótája meghalt. Júniusban a hadsereg egy Hercules C-130 típusú szállítógépe Szumátra szigetén, Medan városban lakóövezetre zuhant, és a szerencsétlenségben 142-en vesztették életüket.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
- 13:53 Magyar Péter: a Tisza-kormány a nemzet és nem a miniszterelnök szolgálója lesz
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


