Terrorizmus
Női öngyilkos merénylők robbantottak egy nigériai piacon
A merénylőkön kívül 13 civil vesztette életét és további 32-en sebesültek meg.
2016.01.27 19:15MTIAz egyik szemtanú szerint nigériai katonák megállítottak egy fiatal nőt, aki hidzsábot - a haját teljesen elfedő iszlám fejkendőt - viselt. A chiboki piac bejáratánál történt rutinellenőrzés közben a nő működésbe hozta a testére erősített robbanóanyagot. Ezt követően a piac területén további három öngyilkos merénylő hozta működésbe a testére erősített pokolgépet.
Tsambo Hosea Abana chiboki elöljáró szerint a nap folyamán egy másik merényletet is végrehajtottak a város határában, egy katonai ellenőrző pontnál.
A nigériai város lakói a Boko Haram iszlamista szervezetet vádolják a merényletek elkövetésével. A szélsőségesek 2014 eleje óta több száz nőt és lányt hurcoltak el magukkal, egyedül 2014. április 14-én 276 diáklányt Chibok városból. Dacára annak, hogy több tucatnyian ki tudtak szabadulni a dzshadisták markából, a Chibokból elhurcoltak közül 219-nek a sorsa máig ismeretlen. Chibok egy keresztény enklávé a túlnyomó részben muszlimok lakta Észak-Nigéria területén.
A Boko Haram, amely a saría (iszlám jog) radikális értelmezésén alapuló államot akar létrehozni, hat éve folytat fegyveres harcot Nigéria északi részén, és támadásai mindennaposak a térségben. Hivatalos adatok szerint a terrorcsoport legalább 17 ezer ember halálát okozta a 175 milliós afrikai országban, s a fegyveres erőszak elharapódzása miatt 2,5 millió nigériai vált földönfutóvá.
A szélsőségesek egyre gyakrabban alkalmaznak női öngyilkos merénylőket, egyesek szerint félő, hogy az iszlamista szervezet a foglyait használja fegyverként.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


