Harminc fogvatartott kap amnesztiát
Nincs ennél szebb ajándék karácsonyra!
Harminc fogvatartott kap amnesztiát karácsonykor Ausztriában, ők már szerdán hazatérhetnek otthonaikba - közölte kedden az osztrák igazságügyi minisztérium.
2014.12.17 04:30MTIAz amnesztia olyan kisebb bűncselekményeket, rablást, csalást, enyhe testi sértést elkövető elítélteknek adható, akiknek büntetési tétele nem haladja meg az öt évet. Kivételt képeznek a szexuális bűncselekményeket, valamint a szándékos testi sértést elkövetők, a gondatlan emberölésért, kábítószer hatása alatt elkövetett bűncselekményekért vagy cserbenhagyásos gázolásért elítéltek és a mentális zavarban szenvedő bűnelkövetők.
A közkegyelemre javasoltak névsorát az Igazságszolgáltatási Intézet vezetője terjeszti elő a minisztériumnak, az amnesztia kihirdetése minden elítélt esetében a köztársasági elnök jóváhagyását követően történik.
A karácsonyi amnesztiának a 19. századig visszanyúló hagyománya van Ausztriában. Egyedül 1938 és 1945 között szünetelt, 1946-tól azonban újra évente kaptak kegyelmet rabok az ünnepekkor. 2013-ban 18-an, 2012-ben 34-en részesültek karácsonyi amnesztiában.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


