"Akár tetszik, akár nem"
Európa jövője Ukrajnában dőlhet el
"Az EU szerdán további 500 millió eurót bocsátott Kijev rendelkezésére. A válság méreteit tekintve ez csepp a pohárban. A segélyt konkrét reformintézkedésekhez kötötték. De számításba kell venni egy esetleges geopolitikai katasztrófa költségeit is. Akár tetszik, akár nem, Európa jövője Ukrajnában fog eldőlni."
2014.12.04 10:01MTIAkár tetszik, akár nem, Európa jövője Ukrajnában fog eldőlni - írta csütörtöki kommentárjában a Der Standard című osztrák liberális napilap.
Vlagyimir Putyin orosz elnök leállította a Déli Áramlat projektet, ami egyik következménye a nyugati szankcióknak - állapította meg a kommentár szerzője, Josef Kirchengast. De nincs jele a feszültség enyhülésének a közeljövőben. Aki úgy érzi, hogy sarokba szorították, hajlamos irracionális reakciókra. Minél inkább kihat az orosz gazdasági válság az emberek mindennapjaira, annál inkább fogja Putyin a felelősséget az ellenséges nyugati erőkre hárítani, amelyek mindig is tönkre akarták tenni Oroszországot - írta.
Az új ukrán kormány összetétele új tápanyagot szolgáltat az ilyen összeesküvés-elméleteknek. A pénzügyminiszter egy amerikai állampolgár, aki ugyan 20 éve Ukrajnában él, de korábban a washingtoni külügyminisztériumban dolgozott. A gazdasági miniszter litván, az egészségügyi miniszter grúz - mindhármukat elnöki rendelettel honosították kinevezésük előtt. Jobb érveket nem is lehetett volna szállítani Putyinnak.
Mindhárom kormánytag "frontállamokból" származik, és kulcstárcákat irányít Kijevben - állapítja meg a szerző. Jogos a kérdés: okosak voltak-e ezek a személyi döntések a dühöngő propagandaháború fényében?
Petro Porosenko elnök és Arszenyij Jacenyuk kormányfő a radikális reformok szükségével és a korrupció elleni elszánt harccal indokolta az "unortodox" intézkedést. Nyilvánvalóan azt a jelzést küldik a külvilág felé, hogy az ország gazdasági vészhelyzetében váltak szükségessé ilyen nem hagyományos személyi döntések.
Ez egy segélykiáltás, amellyel a kijevi vezetés saját magát is hatalmas nyomás alá helyezi. Ha nem következnek nagyon sürgősen kivitelezhető reformok, Ukrajna szabad részében is ellenőrizhetetlenné válhat a helyzet.
Az EU szerdán további 500 millió eurót bocsátott Kijev rendelkezésére. A válság méreteit tekintve ez csepp a pohárban. A segélyt konkrét reformintézkedésekhez kötötték. De számításba kell venni egy esetleges geopolitikai katasztrófa költségeit is. Akár tetszik, akár nem, Európa jövője Ukrajnában fog eldőlni - vonta le a következtetést az osztrák lap kommentátora.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 12:05 Kétméteres hó bénítja Colorado egyes részeit májusban
- 10:00 Videón a titokzatos aranykonvoj: 27 milliárd forintnyi arany és készpénz hagyta el Magyarországot
- 8:26 Titkos UFO-eligazítás a Pentagonból: washingtoni politikus szerint még mindig elhallgatják az igazságot
- 6:37 Hantavírus: Mennyire veszélyes a hajón kitört járvány?
- 20:34 Újabb botrány az izraeli hadsereg körül: megcigiztettek egy Szűz Mária szobrot Dél-Libanonban
- 18:24 Újabb Epstein-dokumentum került nyilvánosságra: feloldották az állítólagos búcsúüzenet titkosítását
- 16:31 Mindenki erről beszél: zseniális videóval edukál a magyar rendőrség
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


