Külügyminisztériumi figyelmeztetés
Nyomatékos figyelmeztetés: ne utazzanak Kelet- és Dél-Ukrajnába
A német külügyi tárca szerint a "rendkívül feszült helyzet" miatt "kifejezetten nem tanácsos" felkeresni a térséget, az ott tartózkodó német állampolgároknak pedig javasolt a távozás.
2014.05.06 10:07MTIKülönösen nagy veszély fenyegeti a sajtó képviselőit, akiket fegyveres "szeparatista erők" feltartóztathatnak vagy őrizetbe vehetnek.
Hozzátették, hogy a figyelmeztetés érvényes a "nemzetközi jogi értelemben továbbra is Ukrajnához tartozó", de orosz ellenőrzés alá került Krím félszigetre, ahol az "aktuális helyzet" miatt nem tudnak konzuli segítséget nyújtani a német állampolgároknak.
Az utazóknak Ukrajna egész területén "nyomatékosan javasolt" az óvatosság, a belpolitikai helyzet alakulásáról tudósító hírek folyamatos követése és a nagyobb csoportosulások és demonstrációk kerülése - áll a tájékoztatóban, amely szerint nem lehet kizárni, hogy újrakezdődnek a zavargások Kijevben és más városokban.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 14:50 Brutális közúti baleset a Yellowstone Nemzeti Park közelében
- 12:30 Egyre nagyobb veszélyt jelent az emberekre a madárinfluenza
- 10:09 Repülő zuhant lakóházakra Kaliforniában - a pilóta életét vesztette
- 8:15 Fizikusok fejtették meg a rózsaszirom ikonikus formájának titkát
- 6:45 Itt a csontgyűjtő hernyó - falánk kis lény a rémálmokból
- 22:05 El Cono - rejtélyes piramis az Amazonas mélyén
- 20:04 Kós Hubert simán nyert 200 méter háton Floridában
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06