Nem engedték be a dolgozókat
Blokád alatt az ukrán elnöki hivatal
Nem engedték be csütörtök reggel az ukrán elnöki hivatalba az ott dolgozókat az épület előtt tüntetők.
2013.12.05 11:10MTI
MTI
A hatalomváltást követelő demonstrálók közölték a hivatalban dolgozókkal, hogy Viktor Janukovics elnök "szabadnapot" adott nekik, mivel ő sincs a hivatalában.
Az ukrán államfő jelenleg Kínában folytat tárgyalásokat. Eközben Szerhij Arbuzov első miniszterelnök-helytettes egy tévéinterjúban kijelentette: a kormány nem zárkózik el az elől, hogy megvitassa az ellenzék és a tüntetők képviselőivel az elnök- és a parlamenti választások előre hozásának lehetőségét.
"Le kell ülnünk a tárgyalóasztalhoz, és meg kell vitatnunk minden hivatalos javaslatot, amit tesznek" - fogalmazott a kormány befolyásos, az államfőhöz közel álló tagja.
Arra a kérdésre, hogy Janukovics ismeri-e a demonstrálók követeléseit, azt válaszolta: "az országban mindenki tisztában van azzal, miről van szó, és mit követelnek a tüntetők". Miközben csütörtök reggel a tüntetők egy néhány száz fős csoportja az elnöki hivatalhoz vezető utat állta el, mintegy ötszázan a kormányépülethez vonultak.
Az ott tüntetők zöme a nacionalista Szabadság (Szvoboda) párt zászlóit tartja a kezében. A parlament épületébe való bejutást viszont a hatalomváltást követelő demonstrálók nem akadályozzák.
A törvényhozás épületével szembeni parkban a kormány melletti ellendemonstráció néhány száz résztvevője szintén hosszabb tüntetésre rendezkedett be, ők is sátrakat állítottak fel. Helyszíni beszámolók szerint a rendőrök kordonokkal zártak le több utcát a hivatali negyedben.
A kormány és a parlament épületéhez vezető utak közül egyet hagytak szabadon. A Függetlenség terén, a kijevi demonstráció központi helyszínén a kora délelőtti órákban mintegy 2-3 ezer tüntető tartózkodott. Hordókban rakott tüzek mellett melegedtek, közben a kivetítőn figyelték az eseményekről szóló beszámolókat.
A városházán berendezett melegedőben ételt, meleg ruhát osztanak, önkéntes orvosok látják el a betegeket. A szervezők ügyelnek a tisztaságra, takarítják a demonstrálók által elfoglalt alsó szintet. A tiltakozó akciók egyelőre békésen zajlanak, incidensekről egyelőre nem érkezett hír.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:22 Saját életét is kockára tette a magyar erdész, hogy megállítsa a tüzet
- 20:20 Második világháborús MG-42 géppuskát emeltek ki a Dunából - a rendőrség lefoglalta
- 18:19 A Miniszterelnökség felmondta a Lounge Eventtel kötött keretszerződését
- 16:21 Megérkezett az eső a Duna vízgyűjtőjére
- 14:26 Újabb két gyanúsítottat fogtak el a 600 milliós ingatlanmaffia ügyében
- 12:56 Vizes Eb - Megvan az első magyar arany, a nyíltvízi úszó Betlehem Dávid nyerte a kieséses versenyt
- 11:15 Magyar Péter: Tízéves mélypontra csökkent az infláció
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


