Tanácsadó, kiképző, segítséget nyújtó küldetések
NATO: kitartunk Afganisztán mellett
A jövő év végén a harci küldetés ugyan véget ér, de a NATO-szövetségesek azt követően is kiállnak Afganisztán mellett.
2013.10.23 14:55MTI
A NATO védelmi miniszteri ülése Brüsszelben, Anders Fogh Rasmussen NATO-főtitkár balra, kék nyakkendőben
azután, hogy az észak-atlanti szövetség védelmi miniszterei megbeszélést folytattak az afganisztáni nemzetközi erőben részt vevő többi ország illetékeseivel és kabuli kollégájukkal.
A NATO 2014 vége után tanácsadó, kiképző, segítséget nyújtó küldetéssel támogatja majd az afgán erőket - hangsúlyozta Rasmussen, aki arra is kitért, hogy van még tennivaló: meg kell teremteni a művelet jogi alapját, amire minden esetben szükség van, ha a NATO csapatokat küld valahova.
Az ülés kezdetén a dán politikus világossá tette, hogy a katonai átmenetnek kéz a kézben kell járni a politikai átmenettel, az emberi jogokat tiszteletben kell tartani, a jövőre esedékes afganisztáni elnökválasztást pedig megfelelően kell lebonyolítani.
A tanácskozást követő sajtótájékoztatón Rasmussen hangoztatta, hogy a választás teljes lebonyolítását kizárólag az afgán hatóságok végzik, vagyis az övék az ezzel járó felelősség is.
A választásokat időben meg kell tartani, a folyamatnak átláthatónak, mindenki számára nyitottnak és hitelesnek kell lennie - sommázta a politikai elvárásokat Kabullal szemben Anders Fogh Rasmussen.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


