Lázadók
Dél-Szudán: felgyújtott falvak, több tucat áldozat
A David Yau Yau vezette lázadókkal a dél-szudáni hadsereg 2010 áprilisa óta harcol. Emberjogi aktivisták a kormányerőket és a lázadókat egyaránt azzal vádolják, hogy a civilek ellen súlyos jogsértéseket követnek el, gyakori bűntett a nemi erőszak.
2013.10.21 13:09MTI
Falvakat gyújtottak fel és több tucat embert megöltek lázadók Dél-Szudánban - közölte hétfőn a dél-szudáni kormány.
Legkevesebb 49 emberrel végeztek és ötvennél többet megsebesítettek vasárnap hajnalban a David Yau Yau vezette lázadócsoport tagjai Jonglei államban. A támadók három falut felgyújtottak, ellopták az állatokat, s több nőt és gyereket magukkal hurcoltak.
A dél-szudáni tájékoztatási miniszter közlése szerint a kormány katonákat indított útnak a térségbe, de a heves esőzés és a megfelelő infrastruktúra hiánya nehezíti az odajutást.
Jonglei államban a legelőterületek elosztása miatt régóta fennálló etnikai feszültségek teszik évek óta bizonytalanná a helyzetet. Megszokott jelenség, hogy rivális törzsek ellopják egymás jószágait, de az utóbbi években ezek a támadások kifejezetten véressé váltak.
A David Yau Yau vezette lázadókkal a dél-szudáni hadsereg 2010 áprilisa óta harcol. Emberjogi aktivisták a kormányerőket és a lázadókat egyaránt azzal vádolják, hogy a civilek ellen súlyos jogsértéseket követnek el, gyakori bűntett a nemi erőszak.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 16:01 Alex Soros Hillary Clinton volt vezető tanácsadójával kötött házasságot New Yorkban
- 14:57 Új COVID-variáns terjed - borotvapengeszerű torokfájdalom a fő tünet
- 12:26 Több spanyol városban tiltakoztak ismét a tömegturizmus miatt
- 10:25 Először állít női vezetőt a külső hírszerzés élére a brit kormány
- 8:11 Kijev megerősítette, hogy visszakapott több mint 1200 holttestet Oroszországtól
- 6:10 Iráni Nobel-díjasok és művészek a harcok beszüntetésére szólítottak fel
- 22:38 Parajd - Csökken a Korond-patak sótartalma a folyamatos szivattyúzásnak köszönhetően
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06