Hírműsorok
Megkezdte a műsorok sugárzását az új görög köztévé
Megkezdte a hírműsorok sugárzását az új görög köztévé, miközben az Európai Műsorsugárzók Uniója (EBU) felfüggesztette a takarékossági okokból két hónapja bezárt, de azóta is sugárzó korábbi közszolgálati adó műsorainak műholdas továbbítását.
2013.08.21 08:59MTI
A júliusi elindulása óta csupán dokumentumfilmeket és klasszikus játékfilmeket sugárzó EDT nevű új köztévé szerda reggel egy kétórás hírműsorral nyitotta a napot, miután a céghez nemrég 500 embert vettek fel kéthónapos szerződéssel.
Az új köztévé egy hónappal a korábbi közszolgálati adó, az ERT júniusi bezárását követően kezdte meg próbaadását. Az ERT működésének felfüggesztését a görög kormánykoalíció legnagyobb pártja, a konzervatív Új Demokrácia takarékossági okokra hivatkozva rendelte el.
Az intézkedés heves tüntetésekhez és számos külföldi szervezet tiltakozásához vezetett, valamint kormányválságot is eredményezett.
Az ERT 2700 elbocsátott dolgozója azonban a rendelkezés ellenére a tv athéni székházában a mai napig folytatja a műsorkészítést és sugárzást, a programokat pedig szerdáig az EBU műholdas állomásai is továbbították.
Az EBU ugyanakkor bejelentette, hogy szerdától beszünteti az ERT műsorainak sugárzását, arra hivatkozva, hogy az új köztévé megkezdte a hírműsorok közvetítését. Az ERT dolgozói közölték, hogy a lépés ellenére az interneten folytatni fogják műsoraik sugárzását.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:04 Gál Péter: tavaly 1,7 millió hektoliter bort fogyasztottak Magyarországon
- 8:03 KSH: a bruttó átlagkereset 708.300 forint volt,
- 6:02 MVM: júliustól kizárólag elektronikus energiaszámlát kapnak a nem lakossági ügyfelek
- 20:59 Olasz bíróság: a migránsokat szállító civil hajóknak saját országukban kell kikötni
- 18:58 Számlagyárat lepleztek le a Budapesti Nagybani Piacon
- 16:01 Alex Soros Hillary Clinton volt vezető tanácsadójával kötött házasságot New Yorkban
- 14:57 Új COVID-variáns terjed - borotvapengeszerű torokfájdalom a fő tünet
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06