Három év után
Közel-keleti tárgyalások - átfogó békemegállapodás a cél
Megkezdődött az izraeli média jelentése szerint Jeruzsálemben szerda este a palesztin-izraeli béketárgyalások újabb fordulója, három éve ez az első közvetlen tárgyalás a felek között.
2013.08.14 19:39MTIA zsidó állam tárgyalódelegációját Cipi Livni, a palesztinokét Száeb Erekat vezeti, előbbihez tartozik Jichak Molcho, Benjámin Netanjahu miniszterelnök tanácsadója, utóbbihoz pedig Mohamed Stajeh, Mahmúd Abbász elnök tanácsadója is.
A tárgyalások helyszínét a hivatalos szervek titokban tartották, ám a média értesülése szerint a küldöttségek a történelmi helyszínnek számító Dávid király szállodában találkoztak.
Meglehetős diszkréció övezte a megbeszélések tartalmát is, arról a találkozó kezdetéig egyik fél sem szivárogtatott ki érdemi információt.
Az amerikai közvetítéssel újrakezdett tárgyalások célja, hogy átfogó békemegállapodáshoz vezessenek a felek között.
Az egyeztetések kezdetét beárnyékolta az újabb izraeli telepbővítések - több ezer új lakás építésének - bejelentése. Izrael ezzel szinte egy időben gesztust tett viszont azzal, hogy szabadon engedett 26, régóta börtönbe raboskodó palesztint, akiket elsősorban izraeliek elleni támadásokkal vádoltak.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


