Felszámolják az iszlamista tüntetők sátortáborát
Egyiptomi rendőrségi akció: legalább egy halott, sok sebesült
Legalább egy ember életét vesztette, sokan megsebesültek szerdán az egyiptomi fővárosban, miután a rendőrség megkezdte az iszlamista tüntetők sátortáborának felszámolását.
2013.08.14 08:36MTI
Egyes hírek szerint éles lőszer okozta egy tüntető halálát. Egy szemtanú azt mondta, tizenöt halottat látott a helyszínen, de ezt független forrásból még nem erősítették meg.
Hírek szerint a tüntetők kövekkel és üvegekkel támadtak a rendőrökre, akik könnygázt és gumilövedéket vetettek be. A belügyminisztérium szerint két rendőr megsebesült. A Muzulmán Testvériség iszlamista mozgalom hívei hetek óta tiltakoznak amiatt, hogy a hadsereg elmozdította a hatalomból Mohamed Murszi volt elnököt.
A tüntetők letáboroztak két téren Kairóban. Az egyiptomi kormány egy hete fenyegetőzött azzal, hogy erőszakkal vet véget az iszlamisták ülősztrájkjának.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


