Túz-Húrmátli
Merényletek Irakban - ezúttal türkmének és síiták az áldozatok
A türkmének az állandósult rossz biztonsági helyzet miatt tiltakoztak egy vasárnapi merénylet halálos áldozatainak gyászszertartásán.
2013.06.25 15:36MTI
Fotó: MTI
Kettős öngyilkos merényletet követtek el kedden Észak-Irakban a türkmén kisebbség tagjai ellen; a fővárostól, Bagdadtól délre pedig síita zarándokokat szállító kisbusz mellett robbant pokolgép. A merényletekben legalább tizenhat ember meghalt és több mint félszázan megsebesültek - közölték hivatalos forrásból.
A kettős öngyilkos merénylet az iraki fővárostól, Bagdadtól 200 kilométerre északra fekvő Túz-Húrmátli térségében történt, ahol türkmének az állandósult rossz biztonsági helyzet miatt tiltakoztak egy vasárnapi merénylet halálos áldozatainak gyászszertartásán - közölte a város ideiglenes polgármestere, Tálib al-Bajatli.
A gyászolók egy sátorban gyülekeztek, amikor robbanás történt. Beszámolók szerint a második merénylő az ezt követő zűrzavarban lépett be a sátorba, és hozta működésbe a testére erősített robbanóövet.
A halottak között van a korábbi tartományi kormányzó-helyettes és a politikus két fia. A sátorban tartózkodtak az Iraki Türkmén Front vezetői is.
Túz-Húrmátli és környékének lakossága vegyes, arabok, kurdok és türkmének egyaránt élnek ott.
Bagdadtól 55 kilométerre délre, a 12. ("rejtőzködő") imám, Mehdi születésének évfordulója alkalmából Kerbelába tartó zarándokok busza mellett robbant pokolgép. Mehdi a IX. században gyermekként tűnt el, és a síiták hite szerint egy nap visszatér, hogy igazságot szolgáltasson a Földön.
Kapcsolódó írások:
- Öngyilkos merénylő felrobbantotta magát egy iraki síita mecsetben
- Irak: szavazóhelyiségben követtek el öngyilkos merényletet
- Iraki autóbombás merényletek - több tucat halálos áldozat
- Autókat robbantottak fel Irakban - húsznál is többen haltak meg
- Ismét három robbantásos merénylet Irakban, sok halott és sebesült
- Vegyi fegyvereket gyártó laboratóriumokat számoltak fel Irakban
- Balog Zoltán a "liberális kirakatfigura"
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:20 Levendulás törölközőt is kért Ciprusra az előző honvédelmi vezetés - Ruszin-Szendi szerint elszakadtak a valóságtól
- 14:04 Kék villogóval mentették meg az elgázolt kiscicát a kazincbarcikai rendőrök
- 12:00 Vádemelés az Integritás Hatóság elnöke ellen, 140 milliós vagyoni hátrány hűtlen kezelés bűntette és más bűncselekmények
- 10:58 Ökológiai katasztrófa Arizonában: egy tó teljes halállománya elpusztult
- 8:55 Mozgó autóba ugrott egy félmeztelen férfi Csepelen, majd fojtogatni kezdte a női utast
- 6:53 Nyávogás a motortérből: tűzoltók mentettek ki egy bajba jutott kiscicát Budapesten
- 16:14 Robot rúgott meg egy gyereket egy kínai vidámparkban - videóra vették az esetet
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


