Kedd óta voltak fogságban
Szíria: Fülöp-szigeteki kéksisakosokat engedtek szabadon a lázadók
A kéksisakosok kedden épp járőrszolgálatot teljesítettek, amikor túszul ejtette őket a magát Jarmúki Mártírok Brigádjainak nevező, Bassár el-Aszad szíriai elnök rezsimje ellen harcoló csoport.
2013.05.12 12:00MTI
Szíriai lázadók szabadon engedtek négy Fülöp-szigeteki békefenntartót, akiket a héten ejtettek foglyul a Szíria és az izraeli fennhatóság alatti Golán-fennsík közötti tűzszüneti vonalon - jelentette vasárnap az angol nyelvű al-Dzsazíra.
A csatorna meg nem nevezett forrásokat idézve azt közölte, hogy a négy ENSZ-katonát "Izraelnek adták át". Egy izraeli tisztségviselő viszont azt mondta, hogy "tudomása szerint" a békefenntartók visszakerültek arra az állomáshelyükre, ahonnan elrabolták őket. Albert del Rosario, a Fülöp-szigetek külügyminisztere Manilában megerősítette honfitársai kiszabadulásának hírét.
A kéksisakosok kedden épp járőrszolgálatot teljesítettek, amikor túszul ejtette őket a magát Jarmúki Mártírok Brigádjainak nevező, Bassár el-Aszad szíriai elnök rezsimje ellen harcoló csoport. Ez utóbbiak márciusban huszonegy ENSZ-kéksisakost - ugyancsak Fülöp-szigeteki katonákat - ejtettek túszul, de három nap múlva szabadon engedték őket.
A térségben állomásozó kéksisakosok a Golán-fennsíkon ellenőrző tevékenységet folytató, mintegy ezerfős ENSZ-erő (UNDOF) tagjai. Ez a misszió a Szíria és Izrael között 1974-ben létrejött tűzszünetet felügyeli. A kötelékben osztrák, indiai, Fülöp-szigeteki és japán katonák vannak.
Kapcsolódó írások:
- A szíriai titkosszolgálat áll a reyhanli merénylet hátterében?
- Szíria új, korszerű fegyverekkel látja el a Hezbollahot
- A szíriai hadsereg elfoglalt egy fontos déli várost
- Szíria: amerikai törvénytervezet a felkelők felfegyverzéséről
- Putyin felhívta Netanjahut a Közel-Keleten kialakult helyzet miatt
- Legalább 15 szíriai katona halt meg az izraeli csapásokban
- ENSZ: a felkelők használhatták a vegyi fegyvert
- Elítélték a szíriai ellenzéki szervezetek a légitámadásokat
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:36 A Guardian szerint Bécsből magángépek szállítják el az Orbán-kormány alatt meggazdagodottak vagyonát
- 20:35 Kósa Lajos nem veszi át parlamenti mandátumát
- 18:33 Közöny a káosz közepén - ezt a férfit egyáltalán nem zavarta, hogy mindenki menekül, tovább evett a Trump-vacsorán
- 16:30 Lövöldözés egy egyetemi ünnepségen - kilenc sérült
- 15:41 XIV. Leó: tolvajok azok, aki azt emberektől elrabolják a béke és nyugalom jövőjét
- 14:20 Csernobil árnya: 40 év tanulsága
- 12:19 ATOMKI: a klímaváltozás előrehaladását jelzi a lucfenyők gyorsuló pusztulása Magyarországon
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


