Megakadályozzák a ki- és bejutást
Kétszáz fegyveres zárta körül a líbiai külügyminisztériumot
Egykori fegyveres felkelők zárták körül vasárnap a líbiai külügyminisztériumot, és azt követelik, hogy távolítsák el az ország diplomáciájából azokat, akik a másfél éve megdöntött Kadhafi-rendszerben is felelős tisztségeket töltöttek be.
2013.04.28 15:48MTI Mintegy 30 terepjárón az ország több pontjáról érkezett kétszáz fegyveres veszi körül az épületet Tripoliban, és megakadályozza a ki- és bejutást. Némelyik járművön légvédelmi fegyverek is vannak, a milicisták pedig mesterlövész puskákkal és géppisztolyokkal szerelkeztek föl. Egy tisztségviselő szerint jogos ugyan a követelésük, de nem kellene emiatt gátolni az egész minisztérium munkáját.
Az akció szervezői azt kifogásolják, hogy a külképviseleteken továbbra is Kadhafi emberei dolgoznak, miközben őket - a rendszert megdöntő harcosokat - félreállítják. A minisztériumot nem hagyják működni, amíg a követeléseik nem teljesülnek - fogadkoztak.
A líbiai törvényhozásban van már kezdeményezés az előző rendszer felelős pozíciót betöltő embereinek elszigeteléséről, de törvény még nem született róla.
Kapcsolódó írások:
- Líbia maga szeretné elítélni Kadhafi kémfőnökét
- Megszállták a líbiai miniszterelnök hivatalát
- A líbiai kormány el akarja távolítani a fegyveres milíciákat
- Nemzeti egységet szorgalmazott a líbiai államfő
- Líbiai iszlamista szerint az emberrablók líbiai támogatást kaptak
- Kártérítést kap a terrorgyanúval megkínzott német líbiai
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:38 Döbbenetes felvételek: úgy repedt meg a föld a Fülöp-szigeteken, mintha gyurma lenne
- 6:34 Száz évvel Gaudí halála után új korszak kezdődik: felavatták a Sagrada Família legmagasabb tornyát
- 20:30 A pápa az MI-ről: nem a technológia, hanem a hatalom koncentrációja a legnagyobb veszély
- 18:20 Levendulás törölközőt is kért Ciprusra az előző honvédelmi vezetés - Ruszin-Szendi szerint elszakadtak a valóságtól
- 14:04 Kék villogóval mentették meg az elgázolt kiscicát a kazincbarcikai rendőrök
- 12:00 Vádemelés az Integritás Hatóság elnöke ellen, 140 milliós vagyoni hátrány hűtlen kezelés bűntette és más bűncselekmények
- 10:58 Ökológiai katasztrófa Arizonában: egy tó teljes halállománya elpusztult
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


