Tálibok az elkövetők?
Pokolgép robbant a busz alatt, legalább kilencen meghaltak
Egy autóbusz legalább kilenc utasa meghalt és 22 megsebesült, miután a jármű egy házi készítésű robbanószerkezetre futott hétfőn az afganisztáni Vardak tartományban.
2013.04.08 09:39MTIA sebesültek közül 15-en súlyos vagy életveszélyes állapotban vannak - mondta Attaulla Hogjani tartományi szóvivő, aki a lázadó tálibokat tette felelőssé a merényletért. "Ki más tesz házilagos pokolgépeket a közutakra?" - kérdezte felháborodottan.
Gulám Fárúk Vardak tartományi közegészségügyi igazgató tájékoztatása szerint a halottak között van egy nő, a sebesültek között pedig három gyermek.
A Kabultól délnyugatra elterülő Vardak tartomány nem biztonságos, ugyanakkor stratégiai fontosságú terület, azon az úton fekszik, amely a fővárost összeköti a déli Kandahárral.
A hasonló nevű tartományban erősen megvetették lábukat a tálibok, és gyakran követnek el gyilkos akciókat. Egy héten belül ez a negyedik jelentősebb incidens Afganisztánban, ahol a tél elmúltával újra kezdetét vette a "harci szezon".
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:36 A Guardian szerint Bécsből magángépek szállítják el az Orbán-kormány alatt meggazdagodottak vagyonát
- 20:35 Kósa Lajos nem veszi át parlamenti mandátumát
- 18:33 Közöny a káosz közepén - ezt a férfit egyáltalán nem zavarta, hogy mindenki menekül, tovább evett a Trump-vacsorán
- 16:30 Lövöldözés egy egyetemi ünnepségen - kilenc sérült
- 15:41 XIV. Leó: tolvajok azok, aki azt emberektől elrabolják a béke és nyugalom jövőjét
- 14:20 Csernobil árnya: 40 év tanulsága
- 12:19 ATOMKI: a klímaváltozás előrehaladását jelzi a lucfenyők gyorsuló pusztulása Magyarországon
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


