A problémákat párbeszéddel oldják meg
Koreai-félsziget - Kína nyugalomra szólította fel a feleket
Nyugalomra és visszafogottságra szólította fel a kínai külügyminiszter országa nevében szombaton a Koreai-félszigeten szemben álló feleket.
2013.04.06 23:31MTIA felszólítás abban a telefonbeszélgetésben hangzott el, amelyet a nap folyamán Vang Ji kínai külügyminiszter folytatott Ban Ki Mun ENSZ-főtitkárral. Az ITAR-TASZSZ orosz hírügynökség ismertetése szerint a külügyminiszter hangsúlyozta, országa komoly aggodalmát fejezi ki a Koreai-félszigeten kialakult feszültség miatt, és állást foglal amellett, hogy a feszültséget párbeszéddel kell megszüntetni, függetlenül attól, hogyan alakul majd a helyzet.
Kína hangsúlyozza azt is, hogy tovább kell vinni a félsziget atomfegyver-mentesítését célzó folyamatot, fenn kell tartani a békét és a stabilitást - mondta Vang Ji.
Hozzáfűzte, hogy Peking ellenez a térségben bármely fél oldaláról mindenfajta provokatív nyilatkozatot és tevékenységet. "A Kínai Népköztársaság minden felet a nyugalom, valamint a visszafogottság megőrzésére, a feszültség megszüntetésének az elősegítésére szólít fel" - jelentette ki a külügyminiszter.
Állást foglalt amellett, hogy folytassák a Koreai-félsziget atomfegyver-mentesítését célzó hathatalmi tárgyalásokat és a problémákat párbeszéddel oldják meg.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 16:41 Ezért hagyd ki inkább a banánt a smoothie-ból!
- 14:24 Izrael történetének legnagyobb erdőtüzei tombolnak - videók
- 12:21 Izrael légi csapásokat hajtott végre a szíriai elnöki palota közvetlen környezetében
- 10:00 A Győzelem Napjára időzített terrorcselekményt hiúsítottak meg Oroszország déli részén
- 8:15 Európa Tanács: a sajtószabadság védelme kötelezettség, nem lehetőség
- 6:13 Kína szerint a koronavírus-járvány az USA-ból indulhatott ki
- 22:15 Halálos áldozata is van az észak-kínai robbanásnak
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06