Az ítéletidő
Kijevben állami vezetőket menesztettek a hókáosz miatt
Az ukrán főváros több magas rangú vezetője vesztette el hivatalát, amiért a múlt hétvégi hóvihar okozta problémák elhárításával nem tudtak megfelelően megküzdeni.
2013.03.27 10:20MTIOlkeszandr Popov, a kijevi adminisztráció vezetője - aki jelenleg a főpolgármesteri feladatokat is ellátja - menesztette Heorhij Hlinszkijt, a Kijivavtodor nevű állami közútkezelő vállalat vezetőjét. Leváltotta Vitalij Psenicsnijt is, a fővárosi állami adminisztráció katasztrófaelhárítási igazgatóságának vezetőjét.
Popov első helyettese, Olekszandr Mazurcsak maga nyújtotta be lemondását, elismerve, hogy számos hibát vétettek az irányítása alatt álló hivatalnokok a hóvihar következményeinek felszámolásában. Popov elfogadta helyettese lemondását. "Tisztelem Önt, de a munkát jobban kellett volna megszerveznie" - jelentette ki a városvezető a lemondás elfogadását indokolva.
Az ukrán fővárost pénteken érte el a heves széllökésekkel kísért havazás, ami a lakosságot váratlanul érte, a hivatalos szervek ugyanis nem tájékoztatták előre az embereket. Három nap alatt több mint fél méter hó hullott Kijevre, ám a hóeltakarítás igen lassan halad. A részben megtisztított utakon kedden is még hatalmas dugók alakultak ki.
Kedd éjjeltől szerda hajnali 4 óráig lezárták a város körútját, hogy a havat letakaríthassák róla a reggeli csúcsforgalomig.
Az ítéletidőben az élelmiszer-szállítmányok sem érkeztek meg a boltokba, ami miatt hétfőre az üzletek zömében elfogyott a tej és a kenyér.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 14:50 Brutális közúti baleset a Yellowstone Nemzeti Park közelében
- 12:30 Egyre nagyobb veszélyt jelent az emberekre a madárinfluenza
- 10:09 Repülő zuhant lakóházakra Kaliforniában - a pilóta életét vesztette
- 8:15 Fizikusok fejtették meg a rózsaszirom ikonikus formájának titkát
- 6:45 Itt a csontgyűjtő hernyó - falánk kis lény a rémálmokból
- 22:05 El Cono - rejtélyes piramis az Amazonas mélyén
- 20:04 Kós Hubert simán nyert 200 méter háton Floridában
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06