Meghalt Chávez
Obama jobb kapcsolatokat remél Venezuelával
Az Egyesült Államok érdekelt a Venezuelával való jobb kapcsolatokban - hangsúlyozta Hugo Chávez elnök halála kapcsán Barack Obama.
2013.03.06 06:49MTI
Moszkvában jól érezte magát...
Az amerikai elnök helyi idő szerint kedd este üzenetet intézett Venezuela lakosságához, és reményét fejezte ki, hogy országa konstruktív kapcsolatokat alakíthat ki a dél-amerikai állam új kormányával. Washington érdekelt a konstruktív párbeszédben - hangoztatta Obama.
Csaknem 14 évig tartó kormányzása alatt a kedden elhunyt venezuelai elnök számára az Egyesült Államok az első számú közellenség volt a latin-amerikai országban. Hírügynökségek ennek kapcsán emlékeztettek arra, hogy Chávez 2006-ban az ENSZ-ben Obama elődjét, George Busht az ördöghöz hasonlította.
Mindennek ellenére Washington a venezuelai kőolaj legfőbb vásárlójának számított, és az így befolyt petrodollárokból Chávez saját szociális programjainak nagy részét finanszírozta.
Nicolás Maduro venezuelai alelnök egy hétfői nyilatkozatban közvetve Washingtont vádolta, és azt állította, hogy az ország "történelmi ellenségei" okozták az államfő rákbetegségét. Közölte, hogy ennek bebizonyítására tudományos bizottságot kérnek majd fel. Bejelentette azt is, hogy különleges intézkedéseket hoznak a szabotázscselekmények ellen, s hogy kiutasítottak egy amerikai katonai attasét, mert konspiratív tevékenységet folytatott a baloldali kormány gyengítésére.
Maduro szerint az általa meg nem nevezett ellenségek "terveket aktiváltak" az ország destabilizálására, arra, hogy "csapást mérjenek a venezuelai demokrácia működésére", és az utóbbi években kialakított baloldali rendszerre.
Az amerikai külügyminisztérium a vádat a leghatározottabban visszautasította, és azt teljes mértékben abszurdnak nevezte.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:38 Döbbenetes felvételek: úgy repedt meg a föld a Fülöp-szigeteken, mintha gyurma lenne
- 6:34 Száz évvel Gaudí halála után új korszak kezdődik: felavatták a Sagrada Família legmagasabb tornyát
- 20:30 A pápa az MI-ről: nem a technológia, hanem a hatalom koncentrációja a legnagyobb veszély
- 18:20 Levendulás törölközőt is kért Ciprusra az előző honvédelmi vezetés - Ruszin-Szendi szerint elszakadtak a valóságtól
- 14:04 Kék villogóval mentették meg az elgázolt kiscicát a kazincbarcikai rendőrök
- 12:00 Vádemelés az Integritás Hatóság elnöke ellen, 140 milliós vagyoni hátrány hűtlen kezelés bűntette és más bűncselekmények
- 10:58 Ökológiai katasztrófa Arizonában: egy tó teljes halállománya elpusztult
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


