Leállt a tömegközlekedés
Hatalmas hóvihar bénította meg Jeruzsálemet és körzetét
Az utóbbi húsz év legnagyobb hóvihara zúdult Jeruzsálemre és Izrael északi területeire csütörtökre virradó éjjel.
2013.01.10 08:55MTI A havazás miatt Jeruzsálemben az utak járhatatlanná váltak, reggelre leállt a tömegközlekedés a városban és az iskolák is zárva tartanak.
Elisa Peleg, a városi katasztrófavédelem illetékese az izraeli katonai rádióban arra kérte a lakosságot, hogy senki ne induljon útnak otthonról. Peleg szerint az éjjeli hóviharhoz hasonlót 1992 óta nem tapasztaltak Izraelben. Mint mondta, Jeruzsálem belvárosát 10-15 centiméter vastag hótakaró borítja, és még ennél is rosszabb a helyzet a külső kerületekben.
"Legyen ez egy családi nap. Délutánra várhatóan emelkedik a hőmérséklet, és akkor majd el lehet intézni a bevásárlást" - mondta Peleg.
Az izraeli rádió közölte, hogy a Jeruzsálemet Tel-Avivval összekötő autópályát lezárták.
A rendkívüli időjárás következtében, főleg Tel-Aviv és Jeruzsálem negyedeiben, összesen 20 ezer háztartás maradt áram nélkül.
A tájékoztatás szerint Izrael északi galileai régiójának nagy részét is teljesen megbénította az "évtized vihara". Az ország legmagasabban - a tengerszint felett 900 méteren - fekvő településén, Szafedban 30 centiméteres a hótakaró vastagsága.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:38 Döbbenetes felvételek: úgy repedt meg a föld a Fülöp-szigeteken, mintha gyurma lenne
- 6:34 Száz évvel Gaudí halála után új korszak kezdődik: felavatták a Sagrada Família legmagasabb tornyát
- 20:30 A pápa az MI-ről: nem a technológia, hanem a hatalom koncentrációja a legnagyobb veszély
- 18:20 Levendulás törölközőt is kért Ciprusra az előző honvédelmi vezetés - Ruszin-Szendi szerint elszakadtak a valóságtól
- 14:04 Kék villogóval mentették meg az elgázolt kiscicát a kazincbarcikai rendőrök
- 12:00 Vádemelés az Integritás Hatóság elnöke ellen, 140 milliós vagyoni hátrány hűtlen kezelés bűntette és más bűncselekmények
- 10:58 Ökológiai katasztrófa Arizonában: egy tó teljes halállománya elpusztult
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


