Meghiúsult koszovói látogatás
A szerb elnök szerint az EU megmutatta igazi arcát
Tomislav Nikolic szerb elnök megismételte hétfőn, hogy ott szerette volna tölteni a karácsonyt, ahol a szerbek a legnehezebb helyzetben vannak, Koszovóban, de az európai közösség ezt nem tette lehetővé, nem állta ki a próbát, ami a jövőbeni tárgyalások alapját fogja képezni.
2013.01.07 15:38MTI"Az EU-nak el kell gondolkodnia azon, hogy - miközben arról győzködi Szerbiát, hogy a koszovói jogállást illetően semleges, és abban kíván segítséget nyújtani, hogy mindnyájan jobban éljünk - ma valóban igazi arcát mutatta-e" - mondta Nikolic, a belgrádi székesegyházban tartott karácsonyi mise után.
A szerb államfő hétfőn részt szeretett volna venni a szerb ortodox egyház koszovói karácsonyi ünnepségén a Pristinától délre fekvő gracanicai kolostorban. Hajredin Kuci koszovói miniszterelnök-helyettes azonban szombaton közölte, hogy a hatóságok nem engedélyezik beutazását Koszovóba. Nikolic felháborodva reagált erre, és felpanaszolta, hogy az Európai Unió jogi és igazságügyi missziója (EULEX) képtelen megszervezni látogatását, ami a nemzetközileg garantált utazási szabadság megsértését jelenti.
Koszovói hatóságok hétfőn kiutasították az országból Aleksandar Vulint, a szerb kormány Koszovó-ügyi megbízottját, aki részt vett a gracanicai kolostorban rendezett ünnepi szertartáson. A pristinai és belgrádi média rendőrségi forrásra hivatkozva számolt be. Az incidenst elítélte Teodosije, a koszovói szerb ortodox egyházmegye püspöke. Nikolic leszögezte hétfőn, hogy nem politikai, hanem egyházi misszióra való látogatásra kért engedélyt, de többé ezt nem fogja megtenni, mivel tudja, hogy azt soha senki se fogja megadni neki.
A szerb államfő hozzátette: nem is várta azt a pristinai albán hatalomtól, hogy engedélyezze az utat, viszont az európai közösség nem állta ki a próbát. "Emlékeztetnem sem kell arra, hogy mennyire megerősödve jövök ki ebből a helyzetből" - hangoztatta Nikolic.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 14:50 Brutális közúti baleset a Yellowstone Nemzeti Park közelében
- 12:30 Egyre nagyobb veszélyt jelent az emberekre a madárinfluenza
- 10:09 Repülő zuhant lakóházakra Kaliforniában - a pilóta életét vesztette
- 8:15 Fizikusok fejtették meg a rózsaszirom ikonikus formájának titkát
- 6:45 Itt a csontgyűjtő hernyó - falánk kis lény a rémálmokból
- 22:05 El Cono - rejtélyes piramis az Amazonas mélyén
- 20:04 Kós Hubert simán nyert 200 méter háton Floridában
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06