Az infrastruktúra szétrombolása
Valíd Moallem a szankciókat okolja a szíriai nép szenvedéseiért
A szíriai nép szenvedéseiért az amerikaiak és az európaiak által bevezetett szankciók okolhatók - vélekedett Valíd Moallem szír külügyminiszter, aki ezzel kapcsolatos panaszát a Damaszkuszban tartózkodó egyik magas rangú ENSZ-tisztségviselőnek is kifejtette.
2012.12.15 20:58MTIValerie Amos, az ENSZ humanitárius ügyekben felelős főképviselője egynapos damaszkuszi látogatásán igyekezett felmérni, hogy miben szenvednek szükséget a szíriaiak a fegyveres konfliktus eddig eltelt huszonegy hónapja után.
A SANA hivatalos szíriai hírügynökség szerint a közel-keleti ország külügyminisztere az Egyesült Államokat és az európaiakat tette felelőssé a szíriaiak szenvedéseiért.
A nyugati államok számos büntető intézkedést hoztak a szír vezetés ellen, többek között fegyverembargót és az "elnyomó tevékenységre használható" eszközök bevitelének tilalmát, valamint a rezsim több vezető tagjára vonatkozó utazási tilalmat és külföldi vagyonuk zárolását.
Moallem kifejtette: szerinte a világszervezetnek el kellene ítélnie ezeket a szankciókat, és azok feloldásáért kellene fáradoznia. Közölte, hogy Damaszkusz kész együttműködni az ENSZ-szel az erőszakos cselekmények által sújtott lakosságnak szánt humanitárius segélyek elosztásában. A külügyminiszter egyben a "fegyveres terrorista csoportokat" tette felelőssé az infrastruktúra szétrombolásért.
Eközben továbbra sem hallgattak a fegyverek az országban. Szombaton a szíriai hadsereg gépei Damaszkusz keleti részén intéztek támadást a felkelők állásai ellen. Elsősorban a nemzetközi repülőtérhez vezető utat lőtték, és rakétákkal támadták a lázadók főváros körül kiépített bázisait.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:45 Újabb hőhullám várható a héten
- 16:21 Azbesztmentesítési alappal segíti a kormány a szennyezett településeket
- 14:15 A falhoz vágtak egy kölyökmacskát Mosonmagyaróváron - rendőrségi feljelentés lett az ügyből
- 12:43 Kapitány István: folytatódik a minisztériumhoz tartozó állami vállalatok átvilágítása
- 10:42 Meteorológia: egy hét alatt közel 6 Celsius-fokkal csökkent a Balaton vizének hőmérséklete
- 8:32 Barbárok estek neki Gödöllőn a Leyland sövényeknek - életek munkáját tették tönkre
- 6:31 Pósfai Gábor: több mint 1,5 milliárd forintos koncert szervezésére is kapott megbízást a Lounge-cégcsoport
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


