Az USA fogadta el
Élénk reakciókat váltott ki a Magnyitszkij-záradék Oroszországban
Orosz emberi jogi aktivisták és ellenzéki vezetők üdvözölték pénteken az Egyesült Államok által elfogadott Magnyitszkij-záradékot, amely szankciókkal sújtana egyes, az emberi jogok megsértésével vádolt orosz tisztségviselőket.
2012.12.07 19:22MTI"Reméljük, hogy Európa is hasonló intézkedéseket hoz majd" - jelentette ki a francia hírügynökségnek Lev Ponomarjov, az Emberi Jogokért Mozgalom vezetője.
Az amerikai kongresszus csütörtökön felbőszítette Moszkvát azzal, hogy az Oroszországgal "állandó rendes kereskedelmi kapcsolatok" létrehozásáról rendelkező törvénytervezetet az úgynevezett Magnyitszkij-záradékkal együtt fogadta el, arra kötelezve Washingtont, hogy tagadja meg a vízumot azoktól az orosz tisztségviselőktől, akik felelősek a 2009-ban vizsgálati fogságban elhunyt Szergej Magnyitszkij jogász haláláért és más "súlyos" jogsértésekért.
Az orosz kormány válaszul retorziókat helyezett kilátásba pénteken. "Oroszország visszatért a szovjet korszakhoz, amikor egészen szembeszökő módon megsértették az emberi jogokat" - vélekedett Ponomarjov, szorgalmazva, hogy a Nyugat próbáljon új módon befolyást gyakorolni országára az emberi jogok ügyében. Szvetlana Gannuskina, a Memorial jogvédő szervezet egyik vezetője sajnálkozott amiatt, hogy "Oroszországgal lehetetlen szót érteni" az emberi jogok kérdéseiben.
"Üdvözlök mindenkit, aki közreműködött a Magnyitszkij-törvény elfogadásában. Ez nagy siker, amely az orosz állampolgárok érdekeit szolgálja majd" - írta blogjában Alekszej Navalnij közismert ellenzéki ügyvéd. Magnyitszkij, a Hermitage Capital amerikai befektetési alap adótanácsadója máig tisztázatlan körülmények között halt meg vizsgálati fogságban. A férfit 2008-ban tartóztatták le, miután 5,4 milliárd rubeles adócsalással és az alap pénzének ellopásával vádolta meg az orosz belügyminisztérium több tisztségviselőjét.
A londoni székhelyű Hermitage Capital egyik vezetője az AFP kérdésére pénteken reményét fejezte ki, hogy a Washingtonban elfogadott Magnyitszkij-záradék "hozzájárul majd az ilyen és ehhez hasonló bűncselekmények megelőzéséhez".
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 6:09 Lövöldözés egy kaliforniai főiskolán
- 20:08 Angliában kitiltják a transznemű nőket a női futballból
- 18:56 Kettős jubileum a pápai Nagytemplomban
- 16:41 Ezért hagyd ki inkább a banánt a smoothie-ból!
- 14:24 Izrael történetének legnagyobb erdőtüzei tombolnak - videók
- 12:21 Izrael légi csapásokat hajtott végre a szíriai elnöki palota közvetlen környezetében
- 10:00 A Győzelem Napjára időzített terrorcselekményt hiúsítottak meg Oroszország déli részén
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06