Köztük volt a vezér is
Lelőttek hét bankrablót Johannesburgban
Dél-afrikai rendőrök lelőttek hét férfit, akik megpróbáltak kirabolni egy pénztárat Johannesburg nyugati részén szombat este.
2012.11.25 10:45MTITovábbi kilencen megsebesültek, és rendőri felügyelet alatt kórházban vannak - mondta a Hawks (Sólymok) nevű kommandó szóvivője, Paul Ramaloko. A rendőrség lefoglalt tizenegy járművet és négy lőfegyvert - tette hozzá. A szóvivő elmondása szerint a halottak között van a banda vezére is, és egy támadó sem tudott elmenekülni.
A pénztár a Protea Coin nevű, egyebek közt pénzszállítással foglalkozó biztonsági cégé. A bűnözés akut probléma a Dél-afrikai Köztársaságban, ahol - a háborús övezeteken kívül - a világon a legmagasabb a gyilkosságok aránya. A felnőtt lakosság mintegy 40 százaléka van munka nélkül, s ez az arány várhatóan jelentősen növekedni fog a következő években, ami táplálja a bűnözést, és növeli a gazdasági egyenlőtlenségeket.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 16:41 Ezért hagyd ki inkább a banánt a smoothie-ból!
- 14:24 Izrael történetének legnagyobb erdőtüzei tombolnak - videók
- 12:21 Izrael légi csapásokat hajtott végre a szíriai elnöki palota közvetlen környezetében
- 10:00 A Győzelem Napjára időzített terrorcselekményt hiúsítottak meg Oroszország déli részén
- 8:15 Európa Tanács: a sajtószabadság védelme kötelezettség, nem lehetőség
- 6:13 Kína szerint a koronavírus-járvány az USA-ból indulhatott ki
- 22:15 Halálos áldozata is van az észak-kínai robbanásnak
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06