Megmentett másokat
Felajánlotta szerveit búcsúlevelében egy öngyilkos cseh férfi
Létfontosságú szerveinek átültetéséről rendelkezett búcsúlevelében egy öngyilkos cseh férfi.
2012.11.02 23:44MTIA Právo című napilap szerint sem a helyi orvosok, sem a hatóságok nem találkoztak még hasonló esettel. A regionális rendőrség szóvivője, Marta Vlachova megerősítette, hogy a 28 esztendős férfi önkezűleg vetett véget életének a dél-morvaországi Prostejovban.
Mint elmondta: "az eset október 18-án történt. A férfi egy félreeső területre vezetett az autójával, majd telefonon hívta a segélyszolgálatot". Az újság saját forrásai szerint a férfi csak a mentőautó helyszínre érkezésének pillanatában lőtte fejbe magát.
Az eset részletes körülményeit ismerő orvos szerint semmi sem akadályozza az áldozat szerveinek átültetését. A lap forrásai szerint a beavatkozások már meg is történtek: a férfi máját és veséit megkapták a rászoruló páciensek. Etikai okokra hivatkozva azonban az illetékes kórház nem árult el részleteket az üggyel kapcsolatban.
Az öngyilkosság helyszínére kiérkező rendőröket nagyon meglepte az áldozat mellett talált levél. Vlachova szerint a fiatal férfi azt akarta, hogy a "szerveit mások életének megmentésére használják".
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 6:45 Itt a csontgyűjtő hernyó - falánk kis lény a rémálmokból
- 22:05 El Cono - rejtélyes piramis az Amazonas mélyén
- 20:04 Kós Hubert simán nyert 200 méter háton Floridában
- 18:02 Trump pápaként? - AI-generált képpel és kijelentéseivel kavart vihart az amerikai elnök
- 16:01 Pápaválasztás - Már elkészült az új pápa ruhája, három különböző méretben
- 14:59 Az Egyesült Államok törölte Romániát a vízummentességi programból
- 12:58 Több száz fiatal csapott össze egy hollandiai üdülőhelyen
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06