Már többször keltették Hamísz halálhírét
Tűzharcban halt meg Moammer Kadhafi legkisebb fia
A kormányerőkkel vívott tűzharcban életét vesztette Moammer Kadhafi bukott líbiai vezető legkisebb fia, Hamísz.
2012.10.21 07:51MTIA médiában megjelent hírek helytállóságát megerősítette vasárnapra virradóra Mohamed Magarif, az Általános Nemzeti Kongresszus (parlament) elnöke, ideiglenes államfő.
Magarif szerint a 29 éves Hamísz a Tripolitól mintegy 160 kilométerre délre fekvő Bani-Valíd városában folyó összetűzésekben halt meg, és holttestét már átszállították Miszrátába. Az al-Arabíja hírtelevízió egy katonai parancsnokra hivatkozva azonban arról adott hírt, hogy Hamísz a bani-valídi harcokban súlyosan megsebesült, és Miszrátában halt bele sebesüléseibe, miután a kormányhoz hű fegyveresek kezére került.
Moammer Kadhafinak nyolc fia volt, s kettő közülük hónapokkal ezelőtt életét vesztette a fegyveres összecsapásokban, illetve NATO-támadásokban.
Hamísz 1983. május 27-én született, Oroszországban kapott katonai képzést, majd a Különleges Erők elitegységének parancsnokságát bízták rá. Fontos szerepet játszott a bengázi lázadás elnyomásában. Az a katonai támaszpont, amelynek Tripoliban parancsnoka volt, a fővárosban utolsóként esett el, egy NATO-bombázás után. Akkor mintegy ötven, szénné égett foglyot találtak a bázison. A Kadhafi-rezsim bukása óta többször keltették a legifjabb Kadhafi-fiú halálhírét.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:45 Újabb hőhullám várható a héten
- 16:21 Azbesztmentesítési alappal segíti a kormány a szennyezett településeket
- 14:15 A falhoz vágtak egy kölyökmacskát Mosonmagyaróváron - rendőrségi feljelentés lett az ügyből
- 12:43 Kapitány István: folytatódik a minisztériumhoz tartozó állami vállalatok átvilágítása
- 10:42 Meteorológia: egy hét alatt közel 6 Celsius-fokkal csökkent a Balaton vizének hőmérséklete
- 8:32 Barbárok estek neki Gödöllőn a Leyland sövényeknek - életek munkáját tették tönkre
- 6:31 Pósfai Gábor: több mint 1,5 milliárd forintos koncert szervezésére is kapott megbízást a Lounge-cégcsoport
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


