Könnygázzal és kábító gránáttal oszlatották szét
Több ezren tüntettek Bahreinben
A bahreini rendőrség könnygázzal és kábító gránáttal oszlatott fel egy kormányellenes tiltakozást pénteken a főváros, el-Manáma régi kereskedelmi negyedében, közölték szemtanúk.
2012.10.12 22:00MTIA köveket dobáló tüntetők közül körülbelül tíz embert őrizetbe vettek.
Több ezren vettek részt egy másik tiltakozó menetben a fővároson kívüli főútvonal mentén. Utóbbi a hatóságok engedélyével zajlott, és incidensek nélkül ért véget. Az engedélyezett tüntetést a legnagyobb ellenzéki koalíció, a síita Nemzeti Iszlám Egyetértés Szövetsége (Vefak) szervezte.
Bahreinben a politikai helyzet azóta ingatag, hogy tavaly a többségi síiták utcai tüntetéseket szerveztek. A szunnita politikai vezetés válaszul statáriumot hirdetett és a perzsa-öbölbeli szomszédos államok vezetéséhez fordult segítségért. A síiták arra panaszkodnak, hogy hátrányos megkülönböztetés éri őket a választási rendszer, a foglalkoztatás, a lakhatás és az oktatás területén, illetve a kormányzati szervek, így a rendőrség és a hadsereg, részéről. Úgy vélik, a kormány korábbi diszkriminációellenes ígéreteit nem váltotta be.
A bahreini hatóságok Iránt, a térség síita nagyhatalmát azzal vádolják, hogy bátorítja a békétlenkedőket. Egyben közölték, hogy az erőszakos tüntetések ellen keményen fellépnek.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:38 Döbbenetes felvételek: úgy repedt meg a föld a Fülöp-szigeteken, mintha gyurma lenne
- 6:34 Száz évvel Gaudí halála után új korszak kezdődik: felavatták a Sagrada Família legmagasabb tornyát
- 20:30 A pápa az MI-ről: nem a technológia, hanem a hatalom koncentrációja a legnagyobb veszély
- 18:20 Levendulás törölközőt is kért Ciprusra az előző honvédelmi vezetés - Ruszin-Szendi szerint elszakadtak a valóságtól
- 14:04 Kék villogóval mentették meg az elgázolt kiscicát a kazincbarcikai rendőrök
- 12:00 Vádemelés az Integritás Hatóság elnöke ellen, 140 milliós vagyoni hátrány hűtlen kezelés bűntette és más bűncselekmények
- 10:58 Ökológiai katasztrófa Arizonában: egy tó teljes halállománya elpusztult
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


