Sebesültek is vannak
Nyolc nő halt meg egy afganisztáni NATO-támadásban
Nyolc nő halálát okozta a NATO egyik szombat éjszakai légitámadása az afganisztáni Lagmán tartományban, és további nyolc nő megsebesült.
2012.09.16 15:11MTIA NATO irányította afganisztáni nemzetközi biztonsági erő (ISAF) egyik szóvivője az AFP kérdésére elmondta: "Egy légitámadás során - amelyben megsemmisítettünk sok lázadót - öt-nyolc afgán civil halálát okoztuk. A műveletről az alapján döntöttünk, hogy egyértelműen azonosítottunk a térségben 45, ellenséges szándékú lázadót. Többségüket megöltük". Több afgán forrás szerint a hadműveletet egy gyéren lakott körzet egyik faluja közelében hajtották végre napfelkelte előtt.
A nők tűzifát gyűjtöttek, amikor a támadás érte őket. A tartományi kormányzó szóvivője elítélte az akciót, és azt állította, hogy a NATO nem egyeztetett az afgán fegyveres erőkkel. A kormányzó bizottságot hozott létre az eset kivizsgálására. Vasárnap sok férfi a tartományi székhelyre, Mehtarlámba, a kormányzói hivatal elé ment kiabálva, és többen oda vitték egy-egy áldozat holttestét. "Halál Amerikára, halál a zsidókra!" - kiabálták.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:45 Újabb hőhullám várható a héten
- 16:21 Azbesztmentesítési alappal segíti a kormány a szennyezett településeket
- 14:15 A falhoz vágtak egy kölyökmacskát Mosonmagyaróváron - rendőrségi feljelentés lett az ügyből
- 12:43 Kapitány István: folytatódik a minisztériumhoz tartozó állami vállalatok átvilágítása
- 10:42 Meteorológia: egy hét alatt közel 6 Celsius-fokkal csökkent a Balaton vizének hőmérséklete
- 8:32 Barbárok estek neki Gödöllőn a Leyland sövényeknek - életek munkáját tették tönkre
- 6:31 Pósfai Gábor: több mint 1,5 milliárd forintos koncert szervezésére is kapott megbízást a Lounge-cégcsoport
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


