Razziák
Görögország szigorúan fellép az illegális bevándorlók ellen
Görögország jelentős rendőrségi készültséggel razziákat tartott a hét végén, illegális bevándorlókat keresve.
2012.08.05 12:35MTIEgyedül a fővárosban mintegy 1500 rendőrt vetettek be, hogy igazoltassák a külföldieket. Vasárnap reggelig több mint 500, tartózkodási engedély nélküli embert vittek egy athéni táborba.
Médiajelentések szerint hasonlóan nagyszabású akciót indítottak északkeleten, a török határ közelében. Nikosz Dendiasz polgári védelmi miniszter a görög rádiónak elmondta, hogy a hatósági fellépést folytatják, nem átmeneti intézkedésről van szó. Görögország az Európai Unió délkeleti külső határa, amelyen keresztül évek óta hatalmas menekülttömeg áramlik az EU országaiba, főként Afrikából és Ázsiából.
Az utóbbi 10 esztendőben több mint egymillió illegális bevándorló kelt át a határokon. Athén három méter magas, 12,5 kilométer hosszú kerítést emel a Görögország és Törökország közötti határsávon.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 20:13 HVG: A köztársasági elnök tudomásul vette az alkotmánybírák döntését
- 18:12 Halálos baleset történt a szegedi BYD-építkezésnél
- 16:10 Meteorológia: idén először volt 35 Celsius-fok az országban
- 14:09 Levették az Alkotmánybíróság napirendjéről az államfő indítványát
- 12:08 Sulyok Tamás aláírta az alaptörvény tizenhatodik módosítását
- 10:06 Hőség - Ivókutak is segítenek a nagy melegben Budapesten
- 8:05 Hegedűs Zsolt: új főigazgató irányítja a Dél-pesti Centrumkórházat
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


