Megbénította Olaszországot a sztrájk
Tojást és paradicsomot dobáltak a bankokra az olasz szakszervezeti tüntetők
Megbénította Olaszországot a szakszervezetek pénteki általános sztrájkja. Róma és Milánó utcáin a tüntetők Mario Montinak és kormányának a megállítását követelték.
2012.06.22 14:13MTIA tömegközlekedési dolgozók országos sztrájkjával egy időben a városok utcáit a szakszervezetek tüntető menetei foglalták el. A nagyvárosokban nem volt metró- és buszközlekedés, amelyet csak az esti csúcsforgalom három órájában biztosítanak a szakszervezetek. A sztrájk a római repülőtéren a járatok jelentős késését okozta. A milánói Malpensa és Linate repülőtéren a forgalom teljesen leállt, mivel itt a szakszervezetek a repülőterek privatizációja ellen is tüntettek.
A Róma városközpontján áthaladó szakszervezeti menet élén a tűzoltók és a közalkalmazottak haladtak egy "Állítsuk meg Montit és kormányát" transzparenssel, rajta "a dolgozók vérét szívó" olasz kormányfő képével.
Fabrizio Tomaselli az USB, a legnagyobb olasz alapszakszervezet vezetője a sajtónak elmondta, hogy a munka törvénykönyvének június 27-én történő módosítása ellen tüntettek. "Nő a munkahelyek bizonytalansága, de nőnek az adóterhek is, miközben éppen a válságban csökken a szociális amortizációs eszközök ereje"- hangoztatta Tomaselli.
A tüntetők táblái a péntek délutáni római négyes csúcs részvevőinek is üzentek a "Monti, Merkel, Hollande, Rajoy, ellopjátok a jelent, meggilkoljátok a jövőt!" felirattal. A Milánó központjában tüntetők tojással és paradicsommal dobálták meg a bankok kirakatait.
A római képviselőház előtti téren a Robin Hood-adót szorgalmazó olasz mozgalom európai labdarúgó mérkőzést rendezett Mario Montinak, Angela Merkelnek, Francois Hollandénak és Mariano Manuel Rajoynak beöltözött játékosokkal. Az ide-oda rúgott labdát az európai problémák jelképezték.
Az olasz képviselők péntek este ugyanezen a téren óriásvásznon nézik a Németország és Görögország EB-mérkőzést. A "görögöknek szurkolunk" - szögezte le Roberta Angelilli, a Szabadság Népe (PdL) képviselője, az Európai Parlament alelnöke.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Gazdaságpolitikai váltást sürget a Mi Hazánk
- 20:53 A kórházban meghalt az a férfi, aki a TEK intézkedése közben sebesült meg
- 18:51 Szakértői vizsgálatnak vetik alá a koronavírus-járvány ellen használt vakcinákat
- 16:50 Világháborús légibomba került elő a városligeti hőlégballon közelében
- 14:45 Erős földrengés rázta meg Isztambult - pánik és evakuálás a metropoliszban
- 12:42 Felhőszakadásra, villámárvízre figyelmeztet a meteorológia
- 10:37 Tömegmészárlás turisták ellen Kasmírban - legalább 27 halott egy terrortámadásban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06