Az Emilia-Romagna régióban
Újabb erős földrengés Észak-Olaszországban
Újabb utórengések - köztük egy 5,1-es erősségű földlökés - rázták meg vasárnap este az észak-olaszországi Emilia-Romagna régiót, amelyben két nagy erejű, valamint sok száz kisebb földmozgás volt az utóbbi 15 napban.
2012.06.04 07:52MTIE legutóbbi nagyobb erejű rengésnek az eddigi jelentések szerint nincsenek áldozatai, viszont olyan újabb épületek dőltek össze, amelyek korábban megrongálódtak.
A rengések este fél tíz körül történtek. Sokan azok közül, akik épületben töltik az éjszakákat, ijedtükben ismét kiszaladtak az utcára. A régióban már több mint 14 ezren sátortáborban, sportcsarnokban, szállodában, iskolában vagy az összedőlt házuk mellett felvert sátorban laknak.
A legerősebb vasárnap esti rengés középpontja Modena közelében, Novi di Modena faluban volt, 9,2 kilométeres mélységben, és még Bolognában és Milánóban is érezni lehetett. Összedőlt a falu XVIII. századi óratornya, amely a korábbi rengésekben megrongálódott.
A május 20a-i és 29-ei két legnagyobb rengés (6-os és 5,8-es erősségű) összesen 23 halálos áldozatot követelt.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 12:16 Nagy erőkkel keresik a szomjazó gólyát megmentő Árpádot
- 6:48 Magyar Péter: átfogó energiafejlesztési tervet fogadott el a kormány
- 20:46 Kenyában bezzeg minden zöldebb
- 18:37 Második világháborús német katonai motorkerékpár bukkant elő a Dunából
- 16:12 A Tisza-frakció kezdeményezte, hogy jövő kedden legyen az államfőválasztás
- 14:02 Szomjazó gólyának adott inni egy férfi Tiszakécskénél - megható pillanatot rögzített a kamera
- 12:56 Megható felvétel: elpusztult borját vitte magával egy delfinanya
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


