Öt embert megöltek a fegyveresek
Merényletet követtek el egy iraki kormánytisztviselő ellen
Ismeretlen fegyveresek öt ember öltek meg egy iraki kormánytisztviselő háza elleni támadásban szerda hajnalban a Bagdadtól északkeletre fekvő Baakúba városában.
2012.05.09 12:35MTIA Dijála tartományi rendőrség szóvivője elmondta: a támadók behatoltak a belügyminisztériumi alkalmazott otthonába, s ott végeztek vele és 18 éves fiával.
A fegyveresek által elhelyezett pokolgép robbanása néhány perccel később megölt a helyszínre siető szomszédok közül kettőt, másik ötöt pedig megsebesített.
A lázongó Dijála tartományban síiták, szunniták és kurdok élnek vegyesen. A felekezeti csoportok közötti feszültség az amerikai erők decemberi kivonulása óta fokozódott. Többen attól tartanak, hogy Irakban megismétlődhet a 2006-2007-es felekezeti háború, amelynek során mindennapossá váltak a robbantások és gyilkosságok.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:45 Újabb hőhullám várható a héten
- 16:21 Azbesztmentesítési alappal segíti a kormány a szennyezett településeket
- 14:15 A falhoz vágtak egy kölyökmacskát Mosonmagyaróváron - rendőrségi feljelentés lett az ügyből
- 12:43 Kapitány István: folytatódik a minisztériumhoz tartozó állami vállalatok átvilágítása
- 10:42 Meteorológia: egy hét alatt közel 6 Celsius-fokkal csökkent a Balaton vizének hőmérséklete
- 8:32 Barbárok estek neki Gödöllőn a Leyland sövényeknek - életek munkáját tették tönkre
- 6:31 Pósfai Gábor: több mint 1,5 milliárd forintos koncert szervezésére is kapott megbízást a Lounge-cégcsoport
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


