A szakértői jelentések szerint paranoid skizofrén
A norvég mészáros tudja, mi az, ami a halálnál is rosszabb
A 77 halálos áldozatot követelő tavalyi norvégiai merénylet elkövetője kijelentette, hogy ha pszichiátriai intézetbe zárnák, az "a halálnál is rosszabb lenne" .
2012.04.04 14:30MTIA norvég médiának küldött 38 oldalas levelében Anders Behring Breivik azt írja, hogy "egy politikai aktivistát" pszichiátriai intézetbe küldeni "szadistább és szörnyűbb tett, mint meggyilkolni".
A 33 éves szélsőjobboldali Breivik levelében pontról pontra igyekszik megcáfolni két pszichiáter véleményét, akik tavalyi szakértői jelentésükben "paranoid skizofrénként" írták le. Ezt a tömeggyilkos hazugságnak minősítette. Amennyiben a bíróság osztja majd álláspontjukat, Breiviket beszámíthatatlannak nyilvánítják. A vádlott ebben az esetben valószínűleg nem kerül börtönbe, hanem pszichiátriai intézetben fogják kezelésben részesíteni.
A szakértői véleményt mások megkérdőjelezték, egy oslói bíróság újabb vizsgálatot rendelt el, amelynek eredménye még a per kezdete előtt megszületik.
A Breivik-per április 16-án kezdődik. Tavaly július 22-én előbb az oslói kormánynegyedben követett el autóba rejtett pokolgéppel merényletet, amely nyolc ember halálát okozta. Ezt követően a hatalmon lévő Munkáspárt nyári táborában Utoya szigetén 69 személyt, zömükben tizenéveseket gyilkolt meg. A vád szerint előre megfontolt szándékkal hajtotta végre a gyilkosságokat, azaz "terrorcselekményt" követett el, amiért a Norvégiában kiszabható legsúlyosabb büntetéssel, 21 év szabadságvesztéssel sújthatják.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 16:59 Önmérsékletre szólította fel az ENSZ főtitkára Izraelt és a Hezbollahot
- 16:43 Vizsgálatot indított a fogyasztóvédelem az forrólevegős sütők ellenőrzésére
- 12:57 Egy héten belül négy gyermek került kórházba nyelőcsőbe szorult gombelem miatt
- 10:46 Lannert Judit: megszűnik az NKE-n a pedagógusképzés
- 8:00 ORFK: egyhetes ellenőrzés indul az ország útjain 24 órás drogmarathon akcióval
- 6:01 Színpadra tévedő cica lopta el a show-t a Rómeó és Júlia balettelőadáson - videó
- 4:28 A halálba zuhant egy lány, miután a személyzet elfelejtette rácsatolni a bungee jumping kötelet
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


