Jogtalanul szerzett
Több mint 350 millió euró értékű vagyont koboztak el
Az elmúlt két és fél évben Szerbiában több mint 350 millió értékű jogtalanul szerzett vagyont koboztak el.
2011.11.11 19:05MTIAz elkobzott vagyon szociális célú felhasználásáról rendezett belgrádi értekezlet résztvevői hangsúlyozták, hogy az eredmények várakozáson felüliek, az illetékes állami szervek "határozottan és következetesen" lépnek fel a szervezett bűnözőkkel szemben.
Miljko Radisavljevic, a szervezett bűnözés elleni küzdelmet irányító ügyész úgy véli: a meglévő törvényt úgy kellene módosítani, hogy a bűnözők elleni harcot abból a pénzből fedezzék, ami a jogtalanul szerzett vagyon elkobzásából befolyik. Radisavljevic, azt is szorgalmazta, hogy az elvett vagyon értékének egy részét a nem kormányzati szektorba kellene irányítani, mert így a társadalom, például a helyi közösségek is éreznék a bűnözés visszaszorításának jótékony hatását.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:38 Döbbenetes felvételek: úgy repedt meg a föld a Fülöp-szigeteken, mintha gyurma lenne
- 6:34 Száz évvel Gaudí halála után új korszak kezdődik: felavatták a Sagrada Família legmagasabb tornyát
- 20:30 A pápa az MI-ről: nem a technológia, hanem a hatalom koncentrációja a legnagyobb veszély
- 18:20 Levendulás törölközőt is kért Ciprusra az előző honvédelmi vezetés - Ruszin-Szendi szerint elszakadtak a valóságtól
- 14:04 Kék villogóval mentették meg az elgázolt kiscicát a kazincbarcikai rendőrök
- 12:00 Vádemelés az Integritás Hatóság elnöke ellen, 140 milliós vagyoni hátrány hűtlen kezelés bűntette és más bűncselekmények
- 10:58 Ökológiai katasztrófa Arizonában: egy tó teljes halállománya elpusztult
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


