Katonák és lázadók ölték egymást halomra
Kéttucatnyi halott a pakisztáni összecsapásokban
Tisztségviselők közölték: egy pakisztáni félkatonai alakulat tagjai lecsaptak lázadók egy rejtekhelyére az ország törzsek uralta északkeleti részén, és a közöttük kialakult harcban meghalt kilenc katona, valamint 14 lázadó.
2011.10.18 08:59MTIGyakoriak az ehhez hasonló összecsapások ezen a vidéken, de ebben a hétfői esetben szokatlanul nagy az áldozatok száma, főleg a hadsereg részéről.
Miután a félkatonai alakulat tagjai látták, hogy súlyos harcba keveredtek a lázadókkal, harci helikoptereket hívtak segítségül - közölte egy olyan tiszt, aki kérte neve elhallgatását.
Nem tudni, hogy melyik lázadószervezet emberein ütöttek rajta a katonák, de abban a körzetben, Haibárban, ahol az eset történt, a legnagyobb számban a pakisztáni tálibok vannak.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 12:26 Több spanyol városban tiltakoztak ismét a tömegturizmus miatt
- 10:25 Először állít női vezetőt a külső hírszerzés élére a brit kormány
- 8:11 Kijev megerősítette, hogy visszakapott több mint 1200 holttestet Oroszországtól
- 6:10 Iráni Nobel-díjasok és művészek a harcok beszüntetésére szólítottak fel
- 22:38 Parajd - Csökken a Korond-patak sótartalma a folyamatos szivattyúzásnak köszönhetően
- 20:36 Orosz hírszerzés: ukrán-brit provokáció készül a Balti-tengeren
- 18:13 A legsúlyosabb büntetéssel sújthatják a minnesotai gyilkosságok elkövetőjét
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06