Eddig 300 bevetést hajtottak végre
Ismét Pakisztánba haraptak a drónok
Távirányított repülőgépek megöltek Pakisztánban három egyiptomit, akiről a titkosszolgálat vasárnap azt közölte, hogy egy Afganisztánban harcoló csoport tagjai voltak.
2011.10.16 18:33MTIA tájékoztatás szerint az egyikük az úgynevezett Hakkani-csoport pénzügyeinek a kezelésében játszott döntő szerepet. A légi csapás még pénteken történt az északnyugati határvidéken. Az egyik drónról kilőtt rakéta Mirámsáhban, Észak-Vazirisztán törzsi terület fővárosában semmisítette meg az egyiptomiak gépkocsiját. Meghalt egy negyedik személy is, de őt még nem azonosították. Egy nappal korábban egy hasonló akció a Hakkani-csoport egyik katonai vezetőjét ölte meg, aki Kabulban és Délkelet-Afganisztánban hangolta össze a fegyveres támadásokat.
A távirányított csapásmérő repülőgépeket az Egyesült Államok hadereje használja. Bevetésüket 2004 júniusában kezdték, s azóta a londoni oknyomozó újságíró iroda összesítése szerint 300-szor támadtak, és legalább 2318, legfeljebb 2912 emberrel végeztek. Nagy többségük állítólag a lázadó harcosok közé tartozott, de volt köztük 775 civil is, beleértve 173 gyereket. Az adatok bizonytalanságát az akciók titkossága okozza, de az iroda igyekezett szavahihető forrásokat találni, és összevetette ezeket a kiszivárogtatott diplomáciai táviratok tartalmával is - mondta az oknyomozók egyik vezetője, Chris Woods.
Szerinte a bevetéseket irányító amerikai hírszerzés (CIA) 2050 ember megölését ismerte el. Mivel az Egyesült Államok a hagyományos hadviseléstől a titkos akciók felé mozdul el, sürgős szükség van ezek részleteinek a feltárásra - vélekedett.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:20 Levendulás törölközőt is kért Ciprusra az előző honvédelmi vezetés - Ruszin-Szendi szerint elszakadtak a valóságtól
- 14:04 Kék villogóval mentették meg az elgázolt kiscicát a kazincbarcikai rendőrök
- 12:00 Vádemelés az Integritás Hatóság elnöke ellen, 140 milliós vagyoni hátrány hűtlen kezelés bűntette és más bűncselekmények
- 10:58 Ökológiai katasztrófa Arizonában: egy tó teljes halállománya elpusztult
- 8:55 Mozgó autóba ugrott egy félmeztelen férfi Csepelen, majd fojtogatni kezdte a női utast
- 6:53 Nyávogás a motortérből: tűzoltók mentettek ki egy bajba jutott kiscicát Budapesten
- 16:14 Robot rúgott meg egy gyereket egy kínai vidámparkban - videóra vették az esetet
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


