Emberi test tiltott felhasználása miatt ülnek
Őssejt-ügy: Két hónappal meghosszabbították az előzetes letartóztatásokat
Október végéig meghosszabbította az emberi test tiltott felhasználásának gyanúja miatt indult büntetőügyben, az úgynevezett őssejtügyben előzetesletartóztatásban lévő professzor és segítőtársa előzetes letartóztatását a bíróság.
2009.08.29 14:25MTIA Fővárosi Bíróság az MTI érdeklődésére közölte: a két gyanúsított - "Y. B. és N. K." - előzetes letartóztatását a Budai Központi Kerületi Bíróság augusztus 27-én meghosszabbította, október 29.napjáig.
A bíróság tájékoztatása szerint a kényszerintézkedés
meghosszabbításáról szóló végzés nem jogerős.
Az emberi test tiltott felhasználása miatt a Nemzeti Nyomozó Iroda folytat eljárást; a gyanú szerint egy őssejtkutató labor és egy magánklinika szervezésében végeztek őssejtkezeléseket 2007-től,anyagi ellenszolgáltatás fejében.
Az érintettek egy-egy kezelésért általában 25 ezer USA dollárt, vagy 5 millió forintot fizettek. A rendőrség szerint a gyanúsítottak több helyszínen is végeztek illegális őssejtkezelést, miközben az ezt alkalmazó cégnek csak őssejt tárolására volt engedélye, értékesítésre és beültetésre nem.
A gyanú szerint őssejtkezeléseket végző ukrán-amerikai Yuliy Baltaytis professzor és a kezelésekhez szükséges dózisokat elkészítő ukrán nő, Natalia K. július vége óta előzetes letartóztatásban van,Seffer István és a negyedik gyanúsított pedig házi őrizetben.
Seffer István résztulajdonosa a korábban őssejtkutatásokkal foglalkozó IRM Magyarország Zrt.-nek, amely működtetője volt a Seffer és Renner Magánklinika egyik laborjának.
Időközben újabb két gyanúsítottat hallgatott ki a rendőrség a büntetőügyben; a két nőt azzal gyanúsítják, hogy asszisztensként segítették az őssejtkezelésekben az ügy két orvosát.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:09 Repülő zuhant lakóházakra Kaliforniában - a pilóta életét vesztette
- 8:15 Fizikusok fejtették meg a rózsaszirom ikonikus formájának titkát
- 6:45 Itt a csontgyűjtő hernyó - falánk kis lény a rémálmokból
- 22:05 El Cono - rejtélyes piramis az Amazonas mélyén
- 20:04 Kós Hubert simán nyert 200 méter háton Floridában
- 18:02 Trump pápaként? - AI-generált képpel és kijelentéseivel kavart vihart az amerikai elnök
- 16:01 Pápaválasztás - Már elkészült az új pápa ruhája, három különböző méretben
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06