Aszisztensként segítettek az őssejtkezelésekben
Őssejtügy: Újabb két gyanúsítottat hallgatott ki a rendőrség
Újabb két gyanúsítottat hallgatott ki a rendőrség az emberi test tiltott felhasználásának gyanúja miatt indult büntetőügyben; a két nőt azzal gyanúsítják, hogy asszisztensként segítették az őssejtkezelésekben az ügy két orvosát - közölte a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) pénteken.
2009.08.14 13:43MTIA két új gyanúsítottat csütörtökön hallgatták ki. A gyanú szerint a két magyar állampolgárságú nő asszisztensként segítette az amerikai-ukrán állampolgárságú professzor és a magyar állampolgárságú orvos tevékenységét az illegális őssejtkezelések vonatkozásában - olvasható az NNI közleményében.
A két asszisztens a korábban már meggyanúsított orvosok közvetlen irányítása mellett szervezte meg a kezeléseket, beleértve a közvetítést a páciensek és a kezelést végzők között, a kezelés idejének, helyének, a fizetés összegének, módjának megszervezését. Az egyik asszisztens a fentieken túl alkalmanként egészségügyi asszisztensi feladatokat látott el a kezelések során, mint például az infúzió bekötése illetve az őssejtet tartalmazó anyag fecskendővel történő beadása.
A rendőrség a két nőt emberi test tiltott felhasználásával gyanúsítja, amit bűnsegédként követtek el. Az NNI emberi test tiltott felhasználása miatt folytat eljárást; a gyanú szerint egy őssejtkutató labor és egy magánklinika szervezésében végeztek őssejtkezeléseket 2007-től, anyagi ellenszolgáltatás fejében. Az érintettek egy-egy kezelésért általában 25 ezer USA dollárt, vagy 5 millió forintot fizettek.
A gyanú szerint őssejtkezeléseket végző ukrán-amerikai Yuliy Baltaytis professzor és a kezelésekhez szükséges dózisokat elkészítő ukrán nő, Natalia K.-t előzetes letartóztatásban van, Seffer István és a negyedik gyanúsított pedig házi őrizetben van.
Kapcsolódó írások:
- Őssejt-ügy: 100 millió készpénzt találtak Seffer Istvánnál!
- Őssejt- kezelések: Lantos nem tudta mi folyik a zárt ajtók mögött
- Őssejt-ügy sokadszorra: Megszüntették Seffer előzetes letartóztatását
- Őssejt-botrány: Nem tudták mi folyik a zárt ajtók mögött!
- Világhírű tudós is segített az őssejt-hentesek leleplezésében
- Az őssejtterápiás programmal csak segíteni akart
- Fidesz: Demszky és Steiner is felelősek az őssejt-ügyben!
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


