Tűzszerészek
Hatástalanították a második világháborús rombolóbombát Esztergomban
A robbanótest elszállításához annak hatástalanítására volt szükség, ennek biztonságos kivitelezéséhez mintegy 200 méter sugarú körben zárta le a rendőrség a területet kedden reggel.
2024.09.10 14:09MTIA tűzszerészek hatástalanították a száz kilogrammos szovjet rombolóbombát Esztergomban, a rendőrség feloldotta a hatástalanítás idejére elrendelt lezárást - közölte az MH 1. Tűzszerész és Folyamőr Ezred kommunikációs tisztje kedden az MTI-vel.
Gajdos Milán főhadnagy felidézte: a Visegrádi úton, a Tüzép-telep területrendezésekor, szombaton bukkantak a 100 kilogrammos, élesített fenék- és orrgyújtó szerkezettel rendelkező szovjet rombolóbombára.
A robbanótest elszállításához annak hatástalanítására volt szükség, ennek biztonságos kivitelezéséhez mintegy 200 méter sugarú körben zárta le a rendőrség a területet kedden reggel.
Hozzátette: a tűzszerészek eltávolították a fenék- és orrgyújtó szerkezetet, a bombatestet a Magyar Honvédség központi gyűjtőhelyére szállították, ahol később megsemmisítik, a gyújtószerkezeteteket pedig még kedden az arra kijelölt robbantási területen semmisítik meg.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 14:12 RMDSZ: ez Soós Zoltán marosvásárhelyi polgármester felfüggesztésének célja
- 12:54 Trump: az alkotmány hatalmas győzelme a szövetségi bíróságok beavatkozási lehetőségének korlátozása
- 10:54 Románia megtiltaná volt katonáinak és rendőreinek, hogy konfliktusövezetekbe szegődjenek zsoldosnak
- 8:51 ÉKM: felgyorsulhat a gépjárművek honosítási eljárása
- 6:51 A jegybank új ajánlással segíti a fogyatékossággal élőket
- 22:48 NGM: a kormány meghosszabbítja a kamatstopot
- 20:48 Szijjártó Péter: a kínai BYD újabb nagyberuházása 620 új munkahelyet teremt Komáromban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06