Tragédia
Közleményt adott ki a Rolitúra és a Volmer Tours Kft. a buszszerencsétlenség kapcsán
Az utazást a Volmer Tours Kft. szervezte a Rolitúra márkanév alatt.
2021.08.16 16:46ma.huTamás Zoltán, a Volmer-Tours Kft. ügyvezetője és Szabó Roland, a Rolitúra alapító utazásszervezője közös közleményükben tájékoztatták a ma.hu-t a vasárnap hajnali tragédiával kapcsolatban:
A Rolitúra és a Volmer Tours Kft. minden kollégája nevében mélységes megrendüléssel osztozunk a gyászban, és őszinte részvétünket fejezzük ki a vasárnap hajnali, augusztus 15-ei Baskáról hazafelé tartó súlyos buszbaleset áldozatainak családjai felé, valamint rövid időn belüli felépülést kívánunk a sérülteknek.
A vasárnapot a helyszínen töltöttük, igyekeztünk segíteni a mentést. A következő időszakban is igyekszünk minden tőlünk telhető segítséget megadni a baleset áldozatainak családjai, és a sérültek számára, valamint a lehető legmesszemenőbbekig próbáljuk segíteni az eljáró hatóságok munkáját.
Az utazást a Volmer Tours Kft. szervezte a Rolitúra márkanév alatt. Az utaslistán összesen 56 fő szerepelt, két kiskorú utas,egy idegenvezető, valamint két gépkocsivezető, akik váltásban vezettek az utazás során.
A busz 2021. augusztus 13-án késő este indult a Népligetből és kb. reggel 9-re érkeztek meg a horvátországi Krk-szigeten található népszerű nyaralóhelyre Baskára. A szigetről az egész napos strandolást és városnézést követően 22 óra körül indultak vissza Budapestre. Ezeket az egynaposnak nevezett, de valójában három napot érintő „Csobbanásokat” már 6 éve szervezzük, legnépszerűbb útjaink közé tartoznak, és ez idő alatt több ezer utas jött el velünk ezekre a tartalmas programokra.
Az utazás lebonyolításhoz a buszt a Tamás-Busz Kft-től béreltük, akikkel közel 6 éve dolgozunk együtt, minden alkalommal kiváló állapotú buszt, és képzett, tapasztalt sofőröket biztosítottak az utazásainkra.A balesetkor forgalomban lévő Mercedes busz 2013-as évjáratú, kifogástalan műszaki állapotú, 2021. márciusában volt utoljára hatósági műszaki vizsgálaton, folyamatosan karbantartott és ellenőrzött jármű volt, melyet lényegesen hosszabb utakra is igénybe vettünk.
Az autóbuszt két gépkocsivezető váltva vezette, betartva az előírásokat a pihenő és munkaidőkre vonatkozóan, továbbá egy idegenvezető kísérte a csoportot. A balesetkor volánnál ülő sofőr a hajnali 20 perces egészségügyi szünetet követően Balatonlellénél, a baleset előtt kb. 45 perccel kezdte meg vezetési idejét a kötelező pihenőjét követően. A buszt vezető sofőr sajnos szintén egyike a halálos áldozatoknak.
A baleset okait és körülményeit a hatóság vizsgálja, elsődlegesen az Ő munkájukat próbáljuk segíteni, így ezekről több információnk jelenleg nincsen.
Igyekszünk minden segítséget megadni az áldozatok családjai, és a buszon utazók, valamint a hatóságok számára. A biztosító társaságokkal felvettük a kapcsolatot, jelenleg folynak az egyeztetések. Külön köszönetet szeretnénk mondani a mentést segítő rendőröknek, mentősöknek, tűzoltóknak és műszaki szakembereknek!
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:28 Elfogtak egy férfit a brit miniszterelnök londoni házában történt tűzesettel kapcsolatban
- 6:27 DK: nem lehet eltitkolni a kínai hitel feltételeit
- 20:23 Tűz volt Keir Starmer brit miniszterelnök londoni házában
- 18:55 A Hamász átadta a Nemzetközi Vöröskereszt képviselőinek Edan Alexander túszt
- 16:51 Főpolgármesteri Hivatal: Karácsony Gergely felmentette a BKV vezérigazgatóját
- 16:42 Kelemen Hunor levélben kéri az erdélyi magyar közösséget George Simion megállításához
- 14:00 Kisiklott egy vonat Debrecennél, miután kacsaszállító kamionnal ütközött - videó
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06