Erőszak
Gigarazzia Kaliforniában: több mint 300 gyermekmolesztálással gyanúsított személyt fogtak el
Több tucat gyermeket mentettek meg a nagyszabású akció során, amelyben nyomozók tinédzser lányoknak adták ki magukat az interneten.
2026.05.23 08:20ma.huÁtfogó rendőrségi akció zajlott California déli részén, ahol több mint 300 feltételezett gyermekragadozót vettek őrizetbe az internetes gyermekbántalmazás és kizsákmányolás elleni fellépés részeként.
Az Los Angeles Police Department közlése szerint az „Operation Firewall” nevű művelet során összesen 341 embert tartóztattak le, miközben 40 kiskorút sikerült megmenteni a hatóságoknak.
A több hetes akcióban harminc különböző rendvédelmi szerv vett részt Los Angeles, Orange, San Bernardino, Santa Barbara és Ventura megyékben. A nyomozók közösségi oldalakon, chatfelületeken és online játékplatformokon végeztek titkos műveleteket.
A hatóságok szerint a nyomozók sok esetben 13 éves lányoknak adták ki magukat az interneten, ahol a gyanúsítottak megpróbálták felvenni velük a kapcsolatot, manipulálni őket, majd személyes találkozókat szervezni.
Az őrizetbe vett személyeket többek között gyermekpornográfia előállításával, birtoklásával és terjesztésével, gyermekekkel kapcsolatos szexuális bűncselekményekkel, valamint emberkereskedelemmel gyanúsítják.
Nathan Hawkman ügyész a sajtótájékoztatón úgy fogalmazott: minden egyes ügy „a szülők legrosszabb rémálma”. A hatóságok szerint a mostani razzia csak a probléma kis részét tárta fel.
A nyomozásban részt vevő Homeland Security Investigations egyik vezetője arról beszélt, hogy Dél-Kaliforniában „járványszerű méreteket” öltött az interneten keresztül történő gyermekek elleni szexuális visszaélés.
A hatóságok ismét figyelmeztették a szülőket arra, hogy kiemelten figyeljenek gyermekeik online tevékenységére, mivel az internetes platformokon egyre aktívabban jelennek meg olyan elkövetők, akik kiskorúakat próbálnak manipulálni és kihasználni.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:00 Francia kisgép sértette meg a magyar légteret - a Gripeneket is riasztották
- 12:46 Megválasztotta Unger Annát a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal elnökének az Országgyűlés
- 8:58 Ügyvédkör: A pártpolitikai szempontok nem írhatják felül a szakmai alkalmasságot a vagyonvisszaszerzési hivatal esetében
- 6:28 Leszakadt gleccser, elszabadult pokol - így alakult ki a nepáli katasztrófa
- 22:12 Villamos elé futott egy 6 éves kisfiú Budapesten, újra kellett éleszteni
- 20:08 36 percen át beszéltek vele a Margit hídon - végül sikerült megmenteni a fiatalt
- 18:07 Ilyet még a Városgondnokság sem látott: belülről gyulladt ki egy fa Székesfehérváron
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


