Állati
Vaddisznók terrorizálnak Miskolcon
Vaddisznók tartják félelemben az embereket Miskolc egyik lakótelepén.
2019.04.07 08:12Ma.huHajnalban a vaddisznók éhesebbek és bátrabbak: egyre beljebb merészkednek a házak közé - írta az atv.hu. A csatorna a lakóktól származó videófelvételeket is közzétett. A vadakat a nyílt terep sem zavarja, elszaporodtak és ennivalót keresnek a házak között. Az egyik lakó szerint a közeli szociális otthon vonzhatja az állatokat, ott rendszeresen főznek.
Miskolcon közel egy éve próbálják a vaddisznók számát csökkenteni, de úgy tűnik, egyelőre az állatok állnak nyerésre. A város 11 hónapja kötött együttműködési megállapodást a város, azóta mintegy 40 vaddisznót lőttek ki - mondta Pásztor Imre, az önkormányzat szóvivője. Ő arról beszélt, hogy mivel a külterületeken történtek a kilövések, ezért egyre kevesebb állat jut be a városba.
A fent említett lakótelepen élők viszont azt mondják, az ottlévő vaddisznók már a városban élnek - rendszeresen látják őket egy közeli domb tetején napközben is pihenni.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 16:22 Szabotázsakció - Németországban letartóztattak három orosz ügynököt
- 14:00 Tulajdonstop helyett új jogköröket kaptak az önkormányzatok
- 12:36 Európa Tanács: szűkül a nők jogait védelmezők mozgástere
- 10:34 Gyorssegélyt szavazott meg a Hargita megyei önkormányzat a parajdi sóbánya megmentése érdekében
- 8:29 Csaknem négy évtizedet töltött börtönben téves ítélet alapján egy brit férfi
- 6:40 Országjárásra indul Magyar Péter a békéért és a nemzeti összetartozásért
- 22:37 Ismét tüntetés volt a gyülekezési törvény módosításának visszavonásáért Budapesten
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06