A TEK nem engedte
Magyarországon át akart eljutni az Iszlám Államhoz egy holland lány
A fiatalkorú lányt egy rendőri ellenőrzés során azonosították, a Terrorelhárítási Központ (TEK) biztonságos helyen őrizte, majd november 4-én átadta a holland hatóságoknak.
2014.11.05 12:08MTI
Illusztráció: Facebook/Woman in Islam
A TEK szerdai, az MTI-hez eljuttatott közleménye szerint a Budapest-Belgrád nemzetközi vasútvonalon Szíria felé tartó holland lányt október 29-én Kelebiánál tartóztatták fel egy rendőri intézkedés során. A tizenhat éves lány kilépéskor a testvére nevére kiállított, hamis okmányokkal próbálta igazolni magát.
Kiderült, hogy a lányt a holland hatóságok eltűntként keresik, és körözési adatai közt az Iszlám Államhoz való csatlakozás gyanúját is feltüntették. A kiemelt biztonsági kockázat miatt a TEK a lányt azonnal biztonságos helyre szállította, és lefolytatta a szükséges vizsgálatokat.
Az adatgyűjtés során kiderült, hogy a marokkói származású holland állampolgár folyamatosan látogatott olyan közösségi oldalakat, amelyeket a szélsőséges iszlamisták propaganda- és toborzási céllal üzemeltetnek. A közösségi kapcsolatait elemezve világossá vált, hogy olyanokkal is sikerült kapcsolatba lépnie, akik segítségére lehettek volna a kiutazásban, majd később a terrorszervezethez csatlakozásban.
A TEK szerint a virtuális kapcsolati hálója alapján feltételezhető, hogy a lány az Iszlám Állam által ellenőrzött egyik szíriai nagyvárosban található úgynevezett női központban akart letelepedni, és kész lett volna fegyveres harcot folytatni, illetve terrorcselekményeket elkövetni.
Az elfogott lányt, valamint a vizsgálat során összegyűlt információkat kedden átadták a holland rendőrség Magyarországra érkezett képviselőinek.
A TEK közleményében azt írta: továbbra is szorosan együttműködnek az uniós társszervekkel annak érdekében, hogy megakadályozzák és hatékonyan ellenőrizzék az Európából az Iszlám Államhoz csatlakozni szándékozók mozgását.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 12:16 Nagy erőkkel keresik a szomjazó gólyát megmentő Árpádot
- 6:48 Magyar Péter: átfogó energiafejlesztési tervet fogadott el a kormány
- 20:46 Kenyában bezzeg minden zöldebb
- 18:37 Második világháborús német katonai motorkerékpár bukkant elő a Dunából
- 16:12 A Tisza-frakció kezdeményezte, hogy jövő kedden legyen az államfőválasztás
- 14:02 Szomjazó gólyának adott inni egy férfi Tiszakécskénél - megható pillanatot rögzített a kamera
- 12:56 Megható felvétel: elpusztult borját vitte magával egy delfinanya
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


