A titkosszolgálatok is bekapcsolódtak
Angyalföldi bankfiók - keresik a robbanószer-maradványokat
Egy helyi pék a rendőrök beszélgetéséből állítólag azt hallotta, hogy hajnalban, a robbanás előtt egy férfi jelent meg a bankfiókoknál, és az árkádok alatt fekvő hajléktalanokat felszólította, hogy menjenek onnan.
2014.01.13 10:34HavariapressCentiméterről centiméterre vizsgálják át a tűzszerészek, robbanószer-maradványok után kutatva annak a bankfióknak a környékét, ahol szándékos, robbantásos bűncselekmény történt hajnalban Angyalfölfön - jelenti a HavariaPress. A bűncselekmény miatt a nyomozók egy motorost keresnek, ugyanakkor már most erős a rendőrség gyanúja, hogy az elkövetőnek nem értékszerzés volt a célja.
Hétfőn hajnalban, pár perccel negyed öt után hatalmas robbanás rázta meg a XIII. kerületi Lehel utca környékét, a detonációban kidőlt az ottani bankfiók épületének utcafronti fala. Kirobbant a bankfiók bejárata is, amely több méternyit repült, és a közelben számos ablak is kitörött. A rendőrség elsődleges megállapításai szerint a robbanást szándékosan idézték elő valamilyen robbanóanyaggal, melynek egyelőre a szerkezete és a típusa is ismeretlen. A helyszínelők és a tűzszerészek épp ezért centiméterről centiméterre vizsgálják át a környéket, robbanóanyag-maradványok után kutatva. Több szemtanú szerint a detonáció előtt egy motoros férfi felébresztette és elküldte a helyszínről a kérdéses épület árkádjai alatt alvó hajléktalanokat, a nyomozók ezért már megkezdték az ő kikérdezésüket is, hogy mielőbb személyleíráshoz juthassanak az illetőről.
A rendőrség egyúttal begyűjti nemcsak a XIII. kerületben, de a tágabb körzetben működő térfigyelő kamerák felvételeit is, hogy felderíthessék a motoros érkezési és távozási útvonalát, valamint azt, hogy voltak-e esetleg társai.
A nyomozásba időközben a titkosszolgálatok is bekapcsolódtak, főként azért, mert már most erős a hatóságok azon gyanúja, hogy az elkövető célja nem az értékszerzés volt.
Az ügyben továbbra is a Nemzeti Nyomozó Iroda folytatja a nyomozás, robbanóanyaggal vagy robbantószerrel való visszaélés és közveszély-okozás gyanúja miatt, ismeretlen elkövető ellen.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06

Kinyomtatom
Fórumozok róla


Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


