Aki nem akart fizetni, azt megöléssel fenyegették
Vádemelés az arlói uzsorások ellen
Vádemeléssel zárta a rendőrség a nyomozást azzal a három arlói emberrel szemben, akik 30-50 százalékos kamatra adtak kölcsönt nehéz anyagi helyzetben élők számára.
2013.05.06 13:43Havariapress2011. április 13-án fogtak el az ózdi rendőrök két arlói férfit és egy nőt, akik 30-50 százalékos kamatra adtak kölcsönt környezetükben élő, nehéz anyagi helyzetben lévő embereknek.
A három uzsorást a bíróság előzetes letartóztatásba helyezte. A nyomozás adatai szerint volt olyan, aki 2007-ben az uzsorásoktól felvett 50 ezer forintra 1 millió 200 ezer forintot fizetett vissza. Aki nem akart fizetni, azt megöléssel fenyegették.
A házkutatás során az uzsorásoktól lefoglaltak több olyan füzetet, amelybe a kiadott kölcsönöket és a visszafizetendő összegeket jegyezték fel, valamint ékszereket, és különböző fegyvereket is, légpuskát, kést, fokost, nyílpuskát és sokkolót, a melyekkel az adósokat fenyegették.
A rendőrség a nyomozást a napokban lezárta, és az üy ratanyagát vádemelési javaslattal megküldte az illetékes ügyészségnek.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 14:50 Brutális közúti baleset a Yellowstone Nemzeti Park közelében
- 12:30 Egyre nagyobb veszélyt jelent az emberekre a madárinfluenza
- 10:09 Repülő zuhant lakóházakra Kaliforniában - a pilóta életét vesztette
- 8:15 Fizikusok fejtették meg a rózsaszirom ikonikus formájának titkát
- 6:45 Itt a csontgyűjtő hernyó - falánk kis lény a rémálmokból
- 22:05 El Cono - rejtélyes piramis az Amazonas mélyén
- 20:04 Kós Hubert simán nyert 200 méter háton Floridában
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06