Többségüket rokonok is be tudják fogadni
Önkormányzati segítséget kapnak a szolnoki gázrobbanás károsultjai
Egy családot önkormányzati lakásban, két embert pedig a Bán utcai kollégiumban helyez el ideiglenesen a szolnoki polgármesteri hivatal azon lakosok közül, akik egy Mikszáth utcai társasházban szerda éjjel bekövetkezett gázrobbanásban kárt szenvedtek.
2012.12.14 18:36MTIA lakhatatlanná vált otthonok tulajdonosaival való találkozás után kiderült, hogy többségüket rokonok, ismerősök átmenetileg be tudják fogadni - tette hozzá Szalay Ferenc (Fidesz) polgármester. Tájékoztatása szerint a polgármesteri hivatal további segítségnyújtásként harmadik félként közreműködik a biztosítókkal megkezdett tárgyalásokon annak érdekében, hogy a tönkrement lakások helyreállítása minél hamarabb, akár előleg kifizetésével megkezdődhessen.
Pénteken közmunkások tisztították meg az épület környékét a törmeléktől, szombattól pedig a négyemeletes társasház megrongálódott lépcsőházának tisztítása, illetve a kiszakadt nyílászárók miatt a lakóház téliesítése következik. A tervek szerint vasárnaptól a lakók már bemehetnek otthonukba, elszállíthatják ingóságaikat, amelyek tárolásához a város száraz helyiségeket ajánlott fel.
A Mikszáth utcai társasház első emeleti lakásában a gázrobbanás azért következett be, mert egy 26 éves férfi albérlő szerelmi bánatában úgy kísérelt meg öngyilkosságot, hogy elvágta a gázkonvektor egyik csövét. A detonáció miatt több lakás vált lakhatatlanná.
A társasház helyreállítása hetekig eltarthat. Az első emeleten három lakást szinte teljesen egybenyitott a robbanás: a falak eltűntek, a nyílászárók tokkal együtt kirepültek. A hirtelen keletkezett nagy légnyomás miatt kiszakadtak a lépcsőház üvegpaneljei is. A gázrobbanás után a közműveket ki kellett kötni az épületből.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:45 Újabb hőhullám várható a héten
- 16:21 Azbesztmentesítési alappal segíti a kormány a szennyezett településeket
- 14:15 A falhoz vágtak egy kölyökmacskát Mosonmagyaróváron - rendőrségi feljelentés lett az ügyből
- 12:43 Kapitány István: folytatódik a minisztériumhoz tartozó állami vállalatok átvilágítása
- 10:42 Meteorológia: egy hét alatt közel 6 Celsius-fokkal csökkent a Balaton vizének hőmérséklete
- 8:32 Barbárok estek neki Gödöllőn a Leyland sövényeknek - életek munkáját tették tönkre
- 6:31 Pósfai Gábor: több mint 1,5 milliárd forintos koncert szervezésére is kapott megbízást a Lounge-cégcsoport
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


