A diákok szerint a teremben pánik tört ki
Műegyetem - Kivonult a Terrorelhárítási Központ több kommandósa
Valószínűleg játékpisztoly miatt ürítették ki a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemet szerda délelőtt.
2012.09.12 12:31MTIAz MTI tudósítója a helyszínen látta, hogy az épületből kiterelték a diákokat és a tanárokat. A rendőrség a Budafoki utat a Szent Gellért tér közelében lezárta, az egyetem kapuját kommandósok őrizték.
Az épület udvarán a Terrorelhárítási Központ több, fekete csuklyát viselő kommandósa állt. A helyszínre mentőautók is érkeztek.
Bényi Mónika, a Budapesti Rendőr-főkapitányság szóvivője az MTI-nek azt mondta, hogy bejelentésre érkeztek a rendőrök az egyetemhez, mert egy férfi bement az egyik előadóba, és egy fegyvert tett az asztalra.
Lóránt Bálint egyetemi hallgató az MTI-nek azt mondta: nem valódi fegyvert, hanem egy játékpisztolyt vett elő az egyik hallgató a vegyészmérnöki és biomérnöki kar egyik előadótermében. Hozzátette: a teremben nagyjából százan voltak.
Más diákok szerint a teremben pánik tört ki, a hallgatók kirohantak onnan, és értesítették a rendőrséget.
Az MTI tudósítója látta, amikor rendőrök autóval elvittek egy fiatalt a a helyszínről.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:17 Rómában új díszkivilágítást kapott Traianus császár piaca
- 20:14 Antal Csaba díszlettervező a francia Művészetek és Irodalom Érdemrend lovagi fokozatát vehette át
- 18:14 A Frontex új kiképzőközpontot létesít Varsóban
- 16:12 Válik Marion Cotillard és Guillaume Canet
- 14:12 RMDSZ: ez Soós Zoltán marosvásárhelyi polgármester felfüggesztésének célja
- 12:54 Trump: az alkotmány hatalmas győzelme a szövetségi bíróságok beavatkozási lehetőségének korlátozása
- 10:54 Románia megtiltaná volt katonáinak és rendőreinek, hogy konfliktusövezetekbe szegődjenek zsoldosnak
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06