Amit a gyermekvédő zárról tudni érdemes
Tévés és internetes gyermekzárakat népszerűsít az NMHH
Kevesen használják a tévék és az internet szűrésére alkalmazható ingyenes gyermekzárakat, amelyek megakadályozhatnák, hogy a gyermekek hozzáférjenek a nem nekik szánt tartalomhoz.
2012.11.09 10:16MTIEzért a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) tájékoztatót tett közzé honlapján a technikai megoldások használatáról és előnyeiről.
Az Amit a gyermekvédő zárról tudni érdemes című összefoglaló bemutatja az érdeklődőknek, milyen ingyenes szűrők vagy fizetős megoldások állnak rendelkezésre a kiskorúakra káros tévéműsorok és honlapok ellen - közölte pénteken az MTI-vel az NMHH.
Az összefoglalóban az érdeklődők leírást kapnak például arról, hogyan kapcsolhatók be a számítógépeken a biztonsági beállítások, hogyan telepíthetők ingyenes szűrőprogramok az okostelefonokra vagy arról, hogyan aktiválható a televíziók beépített védelme.
A hatóság szorosan együttműködik a Magyar Tartalomszolgáltatók Egyesületével és más szakmai szervezetekkel, hogy a gyermekvédő zárak ismertsége és elfogadottsága tovább növekedjen - olvasható a hatóság közleményében, hozzátéve: mindkét szervezet külön oldalt szentel honlapján a téma ismertetésének.
Az NMHH kiemelt céljának tekinti a gyermekek védelmét, és segíti a médiatudatosság növelését a felnőttek és a kiskorúak körében egyaránt. A gyermekvédő zárak használatával egyszerűen megakadályozható, hogy a gyermekek hozzáférjenek a nem nekik szánt tévéműsorokhoz, internetes oldalakhoz. Az összefoglaló a lehetséges műszaki megoldásokat ismerteti - közölték.
Kapcsolódó írások:
- NMHH: a magyar felhasználók hazájukban gyakorolhassák jogaikat!
- Az NMHH elnöke önálló internetes gyermekvédelmi törvényt javasol
- Az NMHH megfelelően járt el a frekvenciatender során
- Meteorológiai radarokat zavaró eszközöket is talált az NMHH
- Bővül az NMHH htásköre a hírközlés terén
- Együttműködési megállapodást kötött az NMHH és az NFH
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 12:16 Nagy erőkkel keresik a szomjazó gólyát megmentő Árpádot
- 6:48 Magyar Péter: átfogó energiafejlesztési tervet fogadott el a kormány
- 20:46 Kenyában bezzeg minden zöldebb
- 18:37 Második világháborús német katonai motorkerékpár bukkant elő a Dunából
- 16:12 A Tisza-frakció kezdeményezte, hogy jövő kedden legyen az államfőválasztás
- 14:02 Szomjazó gólyának adott inni egy férfi Tiszakécskénél - megható pillanatot rögzített a kamera
- 12:56 Megható felvétel: elpusztult borját vitte magával egy delfinanya
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


