Az Android a konkurencia
A táblaszámítógépek istene még mindig az Apple
Az Apple még évekig megőrzi vezető pozícióját a táblaszámítógépek piacán a Garnter piackutató vállalat szerint, amely konkurenciát csak a Google Android operációs rendszerét használó készülékekben lát.
2011.09.22 15:23MTIAz Apple még 2014-ben is a piacnak több mint a felét uralja majd táblaszámítógépeivel.
Az Apple piaci részesedése az idén 73,4 százalékos lesz a Gartner számításai szerint a tavalyi 83 százalék után. Az Android operációs rendszeren futó készülékek 17,3 százalékos piaci részesedést tudnak majd kihasítani maguknak az idén, lényegesen kevesebbet a Gartner korábbi számításainál. A Gartner elemzője Carolina Milanesi szerint az androidos táblaszámítógépek forgalmát a viszonylag magas ár mellett még a nem igazán kigondolt kezelési koncepció és a futtatható alkalmazások viszonylag alacsony száma veti vissza. Az érintőképernyős táblaszámítógépek piaca rohamos növekedés elé néz a Gartner előrejelzése szerint. Az idei 63,6 millió darabra becsülhető forgalom után jövőre 103,5 millióra, 2015-re pedig már 326 millióra emelkedhet az eladott készülékek száma. Az Apple iOS operációs rendszere még akkor is több mint 148 millió új eladott készüléken fut majd, piacvezető lesz a több mint 116 milliós Android operációs rendszeren futó készülék eladások előtt.
A "futottak még" kategóriába tartoznak majd a Microsoft Windows operációs rendszeren futó táblaszámítógépek 2015-ben 34 darabos eladással, valamint a Research In Motion (RIM) új, QNX operációs rendszerén futó készülékek 2015-ben 26 millió darabos eladással. A táblaszámítógépek piacának alakulását azonban nehéz előre jelezni.
Az értékesítések már az idén is gyorsabb ütemben növekedtek minden elemzői előrejelzésnél és sokkal nagyobb mértékben vetették vissza a hagyományos gépek eladásait mint ahogy arra bárki is számított.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 12:05 Kétméteres hó bénítja Colorado egyes részeit májusban
- 10:00 Videón a titokzatos aranykonvoj: 27 milliárd forintnyi arany és készpénz hagyta el Magyarországot
- 8:26 Titkos UFO-eligazítás a Pentagonból: washingtoni politikus szerint még mindig elhallgatják az igazságot
- 6:37 Hantavírus: Mennyire veszélyes a hajón kitört járvány?
- 20:34 Újabb botrány az izraeli hadsereg körül: megcigiztettek egy Szűz Mária szobrot Dél-Libanonban
- 18:24 Újabb Epstein-dokumentum került nyilvánosságra: feloldották az állítólagos búcsúüzenet titkosítását
- 16:31 Mindenki erről beszél: zseniális videóval edukál a magyar rendőrség
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


